Menu

Zapraszamy do Filharmonii Sudeckiej

Przed nami druga połowa 42. sezonu artystycznego w Filharmonii Sudeckiej. Rezerwujcie piątkowe wieczory na spotkania z naszą orkiestrą symfoniczną.

Zapraszamy do Filharmonii Sudeckiej
Luty w Filharmonii Sudeckiej upłynie przede wszystkim pod znakiem gościnnych występów zagranicznych dyrygentów. Nadarzy się też doskonała okazja do spędzenia Walentynek, ponieważ święto zakochanych wypada w tym roku w piątek.
 
- W tym tygodniu filharmonicy wystąpią pod batutą Grigoria Palikarova, kapelmistrza z Bułgarii. Następny tydzień to batuta francuska prosto z Paryża. Będzie u nas gościł Jean Luc-Tingaud, znany w Polsce, nieco mniej w Wałbrzychu, bo będzie tu po raz pierwszy. Trzeci koncert to batuta rosyjska, więc zupełnie inny styl pracy i prowadzenia zespołu, maestro Valery Voronin, który przyjeżdża do nas ze swoją muzyką rosyjską. Będzie to rzadko wykonywana, przepiękna III Symfonia Sergiusza Rachmaninowa - zaprasza Bartosz Żurakowski, I dyrygent Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej.
 
 
Bliżej wiosny, w marcu Filharmonia zainauguruje Rok Beethovenowski z okazji 250. rocznicy urodzin jednego z największych twórców. Specjalny koncert przygotowano także z okazji Dnia Kobiet.
 
- 8 marca zapraszamy na szczególny koncert w wykonaniu trzech znakomitych sopranistek. Jedna z nich to potomkini słynnego polskiego tenora Jana Kiepury czyli Ada Kiepura - mówi Bartosz Żurakowski.
 
 
Filharmonia to nie tylko muzyka klasyczna a doskonały przykład połączenia symfonicznych brzmień z muzyką bardziej współczesną to koncert zaplanowany na 8 maja czyli Młynarski Symfonicznie.
 
- Przyjadą do nas Iza Połomska i Zbigniew Zamachowski, czyli śpiewaczka jazzowa i znakomity aktor, który również pięknie śpiewa. Cały koncert to będą piosenki i pieśni Wojciecha Młynarskiego, niezapomnianego polskiego barda, w którego dziełach zawsze można znaleźć jakiś głębszy sens - twierdzi Żurakowski.
 
Na zakończenie sezonu w czerwcu usłyszymy m.in muzykę Wojciecha Kilara. Koncert z udziałem Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej odbędzie się w Kościele pw. św. Aniołów Stróżów 13 czerwca a powtórka dwa tygodnie później w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
 
Zaglądajcie do kalendarza na stronie internetowej Filharmonii Sudeckiej bo oprócz regularnych koncertów naszej orkiestry symfonicznej znajdziecie tam również wiele innych wydarzeń z udziałem znanych i cenionych artystów.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lola (7 lutego 2020 12:02)
Do diabła :) Nie wiedziałam ,że Kilar to kompozytor neofaszystów :(Całe życie człowiek się uczy .
JB (7 lutego 2020 11:01)
Nasza polska tradycja, ale i nie tylko polska, streszcza się w trzech słowach: Bóg, Honor i Ojczyzna – uważał zmarły w wieku 81 lat polski kompozytor Wojciech Kilar. Tę wiecznie żywą tradycję potrafił przelać na pięciolinię i sprawić, by wybrzmiała – dla radości ludzkiego ucha, ale nade wszystko Soli Deo.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   filharmonia sudecka  |   muzyka  |   orkiestra  |   symfoniczna  |   sezon artystyczny  |   muzyka klasyczna  |  

Co udało sie zrobić ? Prezydent podsumował 5-letnią kandencję

Wszystkie ręce na pokład — Wałbrzych walczy z zimą

Będzie taniej z kartą ''Kocham Wałbrzych''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij