Będą doświetlacze na przejściach dla pieszych
Dwanaście doświetlaczy zostanie zainstalowanych na przejściach dla pieszych na wałbrzyskich ulicach. 
Inwestycja współfinansowana będzie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Oświetlenie zyskają przejścia zlokalizowane na ulicach:
 
- ul. Sikorskiego – ul. Dojazdowa
- ul. Wrocławska – ul. Odlewnicza,
- ul. Długa 21,
- ul. Armii Krajowej 72,
- ul. A. Krajowej – ul. Głogowska,
- ul. Andersa – ul. Piasta,
- al. Wyzwolenia – ul. Kościuszki,
- al. Wyzwolenia – ul. Kopernika,
- ul. Mickiewicza 44,
- ul. 1 Maja – sklep „Biedronka”,
- ul. 1 Maja 75,
- ul. Niepodległości 162.

O niebezpiecznych i niedoświetlonych przejściach dla pieszych pisaliśmy wielokrotnie: 

Do śmiertelnego potrącenia na pasach doszło na początku 2018 roku na ulicy Długiej koło Lidla. Kierująca Fiatem 56-latka wjechała na przejście dla pieszych i uderzyła w 79-letnią kobietę.  Potrącona 79-latka została przewieziona do szpitala w stanie ciężkim,  lekarzom nie udało się uratować jej życia (czytaj więcej).

W sierpniu 2018 roku na ulicy Sikorskiego,  47-letni kierowca jadąc prawym pasem trzypasmowej drogi ominął samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna wjechał na pasy i potrącił przechodzącą 16-latkę (czytaj więcej).

W grudniu ubiegłego roku na przejściu dla pieszych na ulicy Andersa potrącony został  63-letni męzczyzna (czytaj więcej).  

Doświetlenia przejścia dla pieszych domagali się też mieszkańcy Białego Kamienia po tym jak do  dwóch potrąceń pieszych doszło na ul. Andersa. (Andersa, Grabowskiej i Komuny Paryskiej).

- Mieszkańcy po dwóch ostatnich wypadkach przyszli do naszej Rady i domagają się by te przejścia zostały doświetlone. Złożyłem interpelację do prezydenta aby ZDKiUM potraktował to jako sprawę pilną i zainstalował doświetlenie na tym i innych niebezpiecznych przejściach.  - mówi ł w grudniu ubiegłego roku radny Ryszard Nowak. (czytaj więcej)

Z policyjnych statystyk wynika, że 12,6% wszystkich wypadków w 2018 roku miało miejsce na przejściach dla pieszych. Zginęło w nich 285 osób a prawie 3900 zostało rannych. 

Czytaj też:
Nie żyje 79-latka potrącona na pasach
Wypadek na pasach - 16-latka w szpitalu
Kolejne potracenie na pasach
Niebezpieczne przejście dla pieszych


opr. adm
foto: pixabay (ilustracyjne)
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno