Menu

I liga koszykarzy: Górnicy zatopieni przez Kotwicę

Porażka Górnika Trans.eu w Kołobrzegu 72:77 to obok przegranej Czarnych Słupsk z Weegree AZS Politechniką Opolską największa niespodzianka XXII kolejki I ligi. Sobotni pojedynek pokazał, iż występująca przed własną publicznością Energa Kotwica wyraźnie nie leży biało-niebieskim.

Nie da się ukryć, iż przed sobotnim meczem byliśmy niemal przekonani o wygranej Górnika Trans.eu. Rywal bowiem zamyka ligową tabelę, a jego dotychczasowy bilans ograniczał się do czterech zwycięstw. Niestety, po raz kolejny okazało się, iż grająca u siebie Energa Kotwica ma po prostu patent na Górników.

Do przerwy obie drużyny toczyły wyrównaną walkę z lekkim nastawieniem na gospodarzy, którzy po 20 minutach prowadzili 35:31. Nasze problemy zaczęły się tradycyjnie po zmianie stron, gdy przyjezdnych dopadł tak dobrze znany wszystkim fanom Górnika syndrom treciej kwarty. Dość powiedzieć, iż po serii 12:2 rywal odjechał na wynik 59:44, a po 30 minutach prowadził 62:47. W ostatniej ćwiartce wałbrzyszanie rozpoczęli pogoń za Kotwicą, między innymi trzykrotnie z dystansu przymierzył Maciej Koperski. W najlepszym momencie, na 90 sekund przed końcową syreną, nasi przegrywali jedynie 72:76, ale mimo wystarczającej ilości czasu nie zdołali dojść przeciwnika, dla którego było to dopiero piąte zwycięstwo w sezonie. Górnicy zaś przegrali czwarty mecz w rozgrywkach tracąc najlepszy dotychczas bilans na rzecz WKK Wrocław.

Okazja do rehabilitacji już w najbliższą środę. Tego bowiem dnia podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego podejmą Pogoń Prudnik. Początek o godzinie 18 w hali Aqua-Zdrój.

I liga koszykarzy
XXII kolejka
Energa Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 77:72 (19:18, 16:13, 27:16, 15:25)
Górnik Trans.eu: Damian Cechniak 15, Krzysztof Jakóbczyk 12 (3x3), Karol Kamiński 12 (2), Maciej Koperski 11 (3), Grzegorz Kulka 11 (2), Damian Pieloch 9 (1), Kamil Zywert 2, Damian Durski, Marcin Wróbel, Rafał Glapiński, Bartłomiej Ratajczak. Trener: Łukasz Grudniewski