Kuzyn 'Czarnej Wdowy' w Starej Kopalni
Około 50 pająków i skorpionów  z całego świata można zobaczyć w Starej Kopalni.  Śmiałkowie mogą nawet potrzymać pajęczaka na ręce.  Można zobaczyć m.in  jadowitego bliskiego kuzyna Czarnej Wdowy.
 
- Na naszej wystawie znajduje się około 50 różnych pajęczaków. Mamy pająki, skorpiony, także stawonogi pokroju skolopendry i wija. Na naszej wystawie możemy  zaobserwować znaną nam Czarną Wdowę oraz największego pająka na ziemi oraz jedne z najbardziej jadowitych skorpionów. -  mówi opiekun wystawy, Artur Szpalek. 
 
 
Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.
 
Jak wygląda hodowla egzotycznych pająków?
 
- Sama hodowla egzotycznego pająka wcale nie jest trudna. Wystarczy odpowiedni pojemnik, wilgotność i temperatura. Zazwyczaj jest to temperatura pokojowa, a wilgotność w granicach 70 stopni. Każdy gatunek potrzebuje innych warunków. Trzeba wszystko ułożyć w terarium tak, by pająk miał dobrze. Jeśli jest to pająk, który 
robi dużo pajęczyny – ważne, żeby miał przestrzeń do jej robienia. Jeśli jest to pająk podziemny, to by mógł się zakopać. W Polsce hodowla jest całkowicie legalna, jeśli 
chodzi o ptaszniki. Na niektóre ptaszniki potrzebne jest specjalne zezwolenie (CITES). Jest to potwierdzenie urodzenia w niewoli. - mówi opiekun wystawy, Artur Szpalek.
 
Ekspozycja będzie czynna od 8 do 23 lutego 2020 r. w godzinach od 10.00 do 18.00. 
 
Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę.
 
Cennik biletów:
✔normalny: 15 zł
✔ ulgowy: 10 zł
✔ grupowy: 8 zł (minimalnie 10 osób)
✔ rodzinny: 40 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.
 
red
foto:WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno