Ferie: Dzieci z Białego Kamienia poznały świat ptaków

Od godziny 11:00 do godziny 14:00 w Radzie Wspólnoty Samorządowej na Białym Kamieniu, w ramach ferii  odbywają się zajęcia dzieci. Najmłodsi mieszkańcy poznali  świat ptaków. Opowiadał o nich pasjonat, Janusz Woźnicki. Organizatorem są wolontariusze i radny Ryszard Nowak. 

- Nasze Panie wolontariuszki i mamy dołożyły wszelkich starań, by można było taką grupę 25 dzieci przyjąć. Każde dziecko tutaj czuje się bezpiecznie – jest uśmiechnięte i radosne. Przede wszystkim są to ferie nieodpłatne. Po raz kolejny stanęliśmy na wysokości zadania. - mówi radny, Ryszard Nowak. 
 
Dzieci przygotowały rysunki przedstawiające ptaki. Zostały za to wynagrodzone medalami i dyplomami. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki. 
 
- Pan Janusz poprosił mnie, aby dzieci przygotowały prace. Zostały one wykonane wspólnie z rodzicami. Są chłopcy, którzy sami te prace przygotowali. Nie chcieli, aby rodzice im pomagali. To jest edukacyjne i będzie też w przyszłym tygodniu. Rozstrzygnięcie konkursy było bardzo trudne, bo te rysunki są bardzo kolorowe  i piękne jak te ptaki, które pokazywał Pan Janusz. Każda praca została wynagrodzona w należyty sposób. - mówi radny, Ryszard Nowak. 
 
Dzieci mogły zobaczyć trzy gatunki ptaków – Gila Europejskiego, Dzwońca Zwyczajnego i Szczygła. 
 
- Mogę powiedzieć, że chyba doświadczenie w hodowli mam dosyć duże. W tym roku wygrałem ogólnopolski konkurs – zostałem najlepszym hodowcą sekcji G (ptaków fauny europejskiej). Pomyśleliśmy, że jeśli pokaże te nasze ptaki, które można zaobserwować w ogródku, parku, na łące, w lesie, to może dzieci narysują te ptaki i zobaczymy co z obserwacji utkwiło. - mówi Janusz Woźnicki. 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno