200 tys. zł. premii dla urzędników w Boguszowie - Gorcach

"Tłuste" premie dla urzędników w Boguszowie Gorcach - ponad 200 tysięcy złotych. Wiceburmistrz Boguszowa Sebastian Drapała, pytany o premie, które przyznał urzędnikom,  nabrał wody w usta i nie odpowiada na pytania dziennikarzy.


 

Suma premii to kwota... ponad 200 tysięcy złotych. Rekordzistą jest wz. Sekretarza Miasta, Grzegorz Łuczko - według dokumentów do jakich udało nam się dotrzeć to 18 tys. zł. lub nawet 20 tysięcy. 18 tys. zł. to nagroda dla kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego, Jolanty Malik. Kierownik Wydziału Zarządzania Mieniem Gminy, Elżbieta Jendrzejewska - 11 tysięcy złotych. 

Dotarliśmy do 2 list, na których są nazwiska urzędników, którym przyznano premie - dokumenty podpisał wiceburmistrz Boguszowa, Sebastian Drapała. Na listach są rozbieżności - na jednej Grzegorz Łuczko ma przyznane 18 tysięcy złotych, na drugiej 18 + 2 tys. - w sumie 20 tysięcy. 

Próbowaliśmy wyjaśnić sprawę i zapytaliśmy wiceburmistrza Sebastiana Drapałę o wysokość nagród i o to, według  jakich kryteriów (jakiego klucza) zostały one przyznane. Poprosiliśmy też o uzasadnienie tak wysokiej nagrody dla Grzegorza Łuczko (Łuczko pełni w Urzędzie Miasta Boguszów Gorce  funkcję "w zastępstwie Sekretarza Miasta"). 

Od dwóch dni wiceburmistrz Drapała milczy - nie otrzmaliśmy odpowiedzi na nasze pytania, a pytamy przecież o publiczne pieniądze.
 

W kontekście nagród warto przypomnieć, że w listopadzie 2019 roku, radni wnioskowali o postawienie wiaty przystankowej na Ulicy Głowackiego (Stary Lesieniec), tak by czekający na autobus mogli schronić się przed deszczem czy śniegiem. Koszt wiaty przystankowej to 7 tysiecy złotych. Do dziś wnioskodawcy odpowiedzi na wniosek nie otrzymali.  pos
foto: użyczone/tvwalbrzych.pl  
(na zdjęciu , w środku- Grzegorz Łuczko, Sebastian Drapała)
redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno