Menu

200 tys. zł. premii dla urzędników w Boguszowie - Gorcach

"Tłuste" premie dla urzędników w Boguszowie Gorcach - ponad 200 tysięcy złotych. Wiceburmistrz Boguszowa Sebastian Drapała, pytany o premie, które przyznał urzędnikom,  nabrał wody w usta i nie odpowiada na pytania dziennikarzy.


 

200 tys. zł. premii dla urzędników w Boguszowie - Gorcach

Suma premii to kwota... ponad 200 tysięcy złotych. Rekordzistą jest wz. Sekretarza Miasta, Grzegorz Łuczko - według dokumentów do jakich udało nam się dotrzeć to 18 tys. zł. lub nawet 20 tysięcy. 18 tys. zł. to nagroda dla kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego, Jolanty Malik. Kierownik Wydziału Zarządzania Mieniem Gminy, Elżbieta Jendrzejewska - 11 tysięcy złotych. 

Dotarliśmy do 2 list, na których są nazwiska urzędników, którym przyznano premie - dokumenty podpisał wiceburmistrz Boguszowa, Sebastian Drapała. Na listach są rozbieżności - na jednej Grzegorz Łuczko ma przyznane 18 tysięcy złotych, na drugiej 18 + 2 tys. - w sumie 20 tysięcy. 

Próbowaliśmy wyjaśnić sprawę i zapytaliśmy wiceburmistrza Sebastiana Drapałę o wysokość nagród i o to, według  jakich kryteriów (jakiego klucza) zostały one przyznane. Poprosiliśmy też o uzasadnienie tak wysokiej nagrody dla Grzegorza Łuczko (Łuczko pełni w Urzędzie Miasta Boguszów Gorce  funkcję "w zastępstwie Sekretarza Miasta"). 

Od dwóch dni wiceburmistrz Drapała milczy - nie otrzmaliśmy odpowiedzi na nasze pytania, a pytamy przecież o publiczne pieniądze.
 

 

 

W kontekście nagród warto przypomnieć, że w listopadzie 2019 roku, radni wnioskowali o postawienie wiaty przystankowej na Ulicy Głowackiego (Stary Lesieniec), tak by czekający na autobus mogli schronić się przed deszczem czy śniegiem. Koszt wiaty przystankowej to 7 tysiecy złotych. Do dziś wnioskodawcy odpowiedzi na wniosek nie otrzymali.  pos
foto: użyczone/tvwalbrzych.pl  
(na zdjęciu , w środku- Grzegorz Łuczko, Sebastian Drapała)
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

nagrody  |   Boguszów Gorce  |   premie dla urzędników  |   Drapała  |   Łuczko  |   nagrody  |  

Piraci opanowali Szyb Witold

Boguszów rozbudowuje monitoring miejski

Złote Gody w Boguszowie-Gorcach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij