Menu

Pytają o nagrody dla urzędników w Boguszowie

Nie milkną echa nagród przyznanych dla urzędników w Boguszowie Gorcach - ponad 200 tysięcy złotych. Teraz opozycyjni radni pytają o wysokość nagród przyznanych w 2018 roku.

 

Pytają o nagrody dla urzędników w Boguszowie

Suma przyznanych w 2019 roku premii to kwota... ponad 200 tysięcy złotych. Najwyższe nadrody otrzymli: 
- wz. Sekretarza Miasta, Grzegorz Łuczko - według dokumentów do jakich udało nam się dotrzeć to 18 tys. zł. lub nawet 20 tysięcy.
- kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego, Jolanta Malik - 18 tys. zł.
- kierownik Wydziału Zarządzania Mieniem Gminy, Elżbieta Jendrzejewska - 11 tys. zł.

Teraz opozycyjni radni pytają o nagrody przyznane w 20018 roku z podziałem na okres gdy burmistrzem był Waldemar Kujawa (1.01.2018 r. - 15.11.2018 r.) i okres po wyborach, gdy burmistrzem został wybrany Jacek C. (16.11.2018r - 31.12.2018 r.)

Przypomnijmy, burmistrz Jacek C. przebywa od ponad roku w areszcie, w styczniu rozpoczął się jego proces. Jacek C. oskarżony jest o  przyjęcie łapówki,  działanie na szkodę Gminy Boguszów-Gorce  (wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach - 4 mln. zł.) powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęcie się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową . 

We wniosku o Udostępnienie informacji publicznej,  pada pytanie o nagrodę dla wz. Sekretarza Miasta Grzegorza Łuczko.  

 

O nagrodach przyznanych dla urzędników Urzędu Miasta w Boguszowie Gorcach pisaliśmy 6 lutego (czytaj tutaj). Próbowaliśmy wyjaśnić sprawę i pytaliśmy dwukrotnie  wiceburmistrza Sebastiana Drapałę o wysokość nagród i o to, według  jakich kryteriów (jakiego klucza) zostały one przyznane. 

Mimo, że w urzędzie wiele mówiono o transparentności i pytaliśmy o publiczne pieniądze - wiceburmistrz Drapała nie odpowiedział na nasze pytania.Dotarliśmy do 2 list, na których są nazwiska urzędników, którym przyznano premie - dokumenty podpisał wiceburmistrz Boguszowa, Sebastian Drapała. Na listach są rozbieżności - na jednej Grzegorz Łuczko ma przyznane 18 tysięcy złotych, na drugiej 18 + 2 tys. - w sumie 20 tysięcy. 

Czytaj też:
200 tys zł premii dla urzędników w Boguszowie Gorcach

pos
foto: użyczone/tvwalbrzych.pl  
(na zdjęciu , w środku- Grzegorz Łuczko, Sebastian Drapała)
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

Obcy (20 lutego 2020 19:55)
Tak na marginesie to nie jest pierwszy i ostatni urząd z wypłacaniem nagród dla pracowników Z tego co mi wiadome inne urzedy też wypłacają filmy prywatne też wypłacają nagrody Co w tym dziwnego Przyglądam się temu miastu zaciekawieniem A tak walczycie chyba o władzę I znowu polityka walka o stołki nic dla miasta ???
Mordechaj Anielewicz (15 lutego 2020 16:11)
Pasożyty zawsze okradały ludzi. To neofeudalizm. Albo jesteś z nimi albo jesteś dojony.
A4 (14 lutego 2020 16:55)
Skandal
Pazerność (13 lutego 2020 22:52)
Pracodwca już dostarczył PITy pracownikom. Zatem Grzesiu może by tak pokazał swój PIT za 2019!!!!
Strażnik (13 lutego 2020 21:22)
Cytuję użytkownika: MSWiA
Cytuję użytkownika: Daniel
Wszyscy piszą o urzędnikach. A za co straz miejska dostała kasę. Za siedzenie na wulkanizacji czy w restauracji w Gorcach. Nic nie robią. Powinno się wczesniej dopisać pytanie do referandum " czy jesteś za zlikwidowaniem straży miejskiej"
Jak to co robią. Knuja jak pozbyć się Jacka C. To logiczne. Zawsze byli z radnym Danielem po tej samej stronie.
Ale bujda przecież oni kochają naszego szanownego burmistrza i cała obecna władze. Dzięki temu i premie są godziwe, bo chyba nikt nie myśli że za sukcesy czy ciężka pracę. Bo autem się czasem strażnicy przejadą ot i cała robota. A zabrać im auto i patrolować z buta jak zadawanych czasów robiły to inne służby mundurowe.
Ignacy (13 lutego 2020 20:15)
Odwołać 15-go marca tę bandę nierobów i zło....i póki jeszcze zostały jakiekolwiek pieniądze. Drapała coraz grubszy widać, że wpi......ć lubi, A życie coraz droższe. Strach pomyśleć jakie nagrody będą w przyszłym roku skoro tak wszystko drożeje.
Szlag mnie trafia (13 lutego 2020 13:32)
Ciekawe czy ktoś z was taka premie kiedyś dostał??? Niektórzy z nas taka kasę to mają za cały rok pracy albo nawet i więcej niż rok. Ten zastępca chyba swojego mózgu nie używa i chyba podpisuje wszystko co mu każą bo ani chwili się nie zastanowil. Banda debili. Ale strzał w kolano z tymi premiami....ale w sumie musieli się nachapac bo niedługo ich koniec !!!!! Odliczam dni do referendum bo mi wstyd że tu mieszkam. To się nadaje do UWAGI. Ludziom chyba się to nie mieści w głowach że tak może być.
Cibor z Kuźnic (13 lutego 2020 13:27)
Teraz pewnie będą wszystko specjalnie przedłużać odpowiedź na wniosek bo coś mi się wydaje że takich premii w tym urzędzie to nigdy nie było. Wszyscy narzekali na p. Kujawe bo nie myśleli że może być 100 razy gorzej. Ale pomysł z tym żeby odpowiedzieli na pytanie jakie były prenie wcześniej jest spoko bo samm jestem ciekawy ile tych premii dostali, nigdy mnie to nie interesowało bo nie było takiej potrzeby a teraz widzę że trzeba im patrzeć na ręce bo wydają ludzie nasza kase !!!!
Mieszkaniec (13 lutego 2020 13:18)
Cytuję użytkownika: Pl
Cytuję użytkownika: Sebuś
Ten portal mnie denerwuje w nazwie walbrzych 24, a piszą o Boguszowie. Nagrody wypłacone zgodnie z prawem koniec i kropka. Nie macie innych problemów?.
Nagrody wyplacone zgodnie z prawem ...pewnie tak ale gdzie tu przyzwoitosc ,gdzie branie pod uwage potrzeb gminy...To nie Kleszczów ,najbogatsza gmina w polsce tylko Boguszów Gorce ....blizej konca listy ...Naprawde zaden problem aby wskazac co mozna by zrobic w gminie za pieniadze ktore ..zostaly wyplacone zgodnie z prawem osoba ktore powinny dbac o gmine a nie o siebie ale w sumie to tylko pokazuje po co sa i stolkow sie trzymaja.Referendum i trzeba skonczyc z czyms co nie powinno miec miejsca
To kupcie sobie jeszcze zgodnie z prawem po samochodzie służbowym z kierowcą dla każdego A co ze będziecie żałować! Stać na mieszkańców na wasze fanaberie!
MSWiA (13 lutego 2020 11:15)
Cytuję użytkownika: Daniel
Wszyscy piszą o urzędnikach. A za co straz miejska dostała kasę. Za siedzenie na wulkanizacji czy w restauracji w Gorcach. Nic nie robią. Powinno się wczesniej dopisać pytanie do referandum " czy jesteś za zlikwidowaniem straży miejskiej"
Jak to co robią. Knuja jak pozbyć się Jacka C. To logiczne. Zawsze byli z radnym Danielem po tej samej stronie.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

nagrody  |   Boguszów Gorce  |   premie dla urzędników  |   Drapała  |   Łuczko  |   nagrody  |  

Piraci opanowali Szyb Witold

Boguszów rozbudowuje monitoring miejski

Złote Gody w Boguszowie-Gorcach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij