Pytają o nagrody dla urzędników w Boguszowie

Nie milkną echa nagród przyznanych dla urzędników w Boguszowie Gorcach - ponad 200 tysięcy złotych. Teraz opozycyjni radni pytają o wysokość nagród przyznanych w 2018 roku.

 

Suma przyznanych w 2019 roku premii to kwota... ponad 200 tysięcy złotych. Najwyższe nadrody otrzymli: 
- wz. Sekretarza Miasta, Grzegorz Łuczko - według dokumentów do jakich udało nam się dotrzeć to 18 tys. zł. lub nawet 20 tysięcy.
- kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego, Jolanta Malik - 18 tys. zł.
- kierownik Wydziału Zarządzania Mieniem Gminy, Elżbieta Jendrzejewska - 11 tys. zł.

Teraz opozycyjni radni pytają o nagrody przyznane w 20018 roku z podziałem na okres gdy burmistrzem był Waldemar Kujawa (1.01.2018 r. - 15.11.2018 r.) i okres po wyborach, gdy burmistrzem został wybrany Jacek C. (16.11.2018r - 31.12.2018 r.)

Przypomnijmy, burmistrz Jacek C. przebywa od ponad roku w areszcie, w styczniu rozpoczął się jego proces. Jacek C. oskarżony jest o  przyjęcie łapówki,  działanie na szkodę Gminy Boguszów-Gorce  (wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach - 4 mln. zł.) powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęcie się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową . 

We wniosku o Udostępnienie informacji publicznej,  pada pytanie o nagrodę dla wz. Sekretarza Miasta Grzegorza Łuczko. O nagrodach przyznanych dla urzędników Urzędu Miasta w Boguszowie Gorcach pisaliśmy 6 lutego (czytaj tutaj). Próbowaliśmy wyjaśnić sprawę i pytaliśmy dwukrotnie  wiceburmistrza Sebastiana Drapałę o wysokość nagród i o to, według  jakich kryteriów (jakiego klucza) zostały one przyznane. 

Mimo, że w urzędzie wiele mówiono o transparentności i pytaliśmy o publiczne pieniądze - wiceburmistrz Drapała nie odpowiedział na nasze pytania.Dotarliśmy do 2 list, na których są nazwiska urzędników, którym przyznano premie - dokumenty podpisał wiceburmistrz Boguszowa, Sebastian Drapała. Na listach są rozbieżności - na jednej Grzegorz Łuczko ma przyznane 18 tysięcy złotych, na drugiej 18 + 2 tys. - w sumie 20 tysięcy. 

Czytaj też:
200 tys zł premii dla urzędników w Boguszowie Gorcach

pos
foto: użyczone/tvwalbrzych.pl  
(na zdjęciu , w środku- Grzegorz Łuczko, Sebastian Drapała)
redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno