Menu

Pytają o nagrody dla urzędników w Boguszowie

Nie milkną echa nagród przyznanych dla urzędników w Boguszowie Gorcach - ponad 200 tysięcy złotych. Teraz opozycyjni radni pytają o wysokość nagród przyznanych w 2018 roku.

 

Pytają o nagrody dla urzędników w Boguszowie

Suma przyznanych w 2019 roku premii to kwota... ponad 200 tysięcy złotych. Najwyższe nadrody otrzymli: 
- wz. Sekretarza Miasta, Grzegorz Łuczko - według dokumentów do jakich udało nam się dotrzeć to 18 tys. zł. lub nawet 20 tysięcy.
- kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego, Jolanta Malik - 18 tys. zł.
- kierownik Wydziału Zarządzania Mieniem Gminy, Elżbieta Jendrzejewska - 11 tys. zł.

Teraz opozycyjni radni pytają o nagrody przyznane w 20018 roku z podziałem na okres gdy burmistrzem był Waldemar Kujawa (1.01.2018 r. - 15.11.2018 r.) i okres po wyborach, gdy burmistrzem został wybrany Jacek C. (16.11.2018r - 31.12.2018 r.)

Przypomnijmy, burmistrz Jacek C. przebywa od ponad roku w areszcie, w styczniu rozpoczął się jego proces. Jacek C. oskarżony jest o  przyjęcie łapówki,  działanie na szkodę Gminy Boguszów-Gorce  (wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach - 4 mln. zł.) powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęcie się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową . 

We wniosku o Udostępnienie informacji publicznej,  pada pytanie o nagrodę dla wz. Sekretarza Miasta Grzegorza Łuczko.  

 

O nagrodach przyznanych dla urzędników Urzędu Miasta w Boguszowie Gorcach pisaliśmy 6 lutego (czytaj tutaj). Próbowaliśmy wyjaśnić sprawę i pytaliśmy dwukrotnie  wiceburmistrza Sebastiana Drapałę o wysokość nagród i o to, według  jakich kryteriów (jakiego klucza) zostały one przyznane. 

Mimo, że w urzędzie wiele mówiono o transparentności i pytaliśmy o publiczne pieniądze - wiceburmistrz Drapała nie odpowiedział na nasze pytania.Dotarliśmy do 2 list, na których są nazwiska urzędników, którym przyznano premie - dokumenty podpisał wiceburmistrz Boguszowa, Sebastian Drapała. Na listach są rozbieżności - na jednej Grzegorz Łuczko ma przyznane 18 tysięcy złotych, na drugiej 18 + 2 tys. - w sumie 20 tysięcy. 

Czytaj też:
200 tys zł premii dla urzędników w Boguszowie Gorcach

pos
foto: użyczone/tvwalbrzych.pl  
(na zdjęciu , w środku- Grzegorz Łuczko, Sebastian Drapała)
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

nagrody  |   Boguszów Gorce  |   premie dla urzędników  |   Drapała  |   Łuczko  |   nagrody  |  

Choinka w Boguszowie. Lampki włączył Mikołaj

Piraci opanowali Szyb Witold

Boguszów rozbudowuje monitoring miejski

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij