Zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

Po raz ósmy zatańczą przeciwko przemocy seksualnej wobec kobiet. Dziś (14 lutego) w walentynki odbędzie się finał międzynarodowej akcji One Billion Rising. 

Już teraz, jeszcze przed 14 lutego, można próbować swoich sił w tańcu. Próby organizowane są w każdą środę o 17.00 w WOK na Piaskowej Górze. Finał odbędzie się 14 lutego o godzinie 18.00 w Galerii Victoria.
 
- Proszę przyjdźcie, bądźcie z nami w tej akcji. Jedna na trzy kobiety w czasie swojego życia doświadcza przemocy seksualnej. To jest miliard kobiet na świecie. Jedna na trzy - to oznacza, że my znamy te kobiety. To jedna z nas. To jest nasza wspólna sprawa. Każdy z nas ma jakąś kobietę albo dziewczynkę, która jest bliska jego sercu. -  Natalia Achmatowicz z Antyprzemocowej Sieci Kobiet. 
 
 
By, wziąć udział w akcji nie trzeba umieć tańczyć. Wystarczą dobre chęci.
 
Trzeba mieć ze sobą jakiś różowy element, ponieważ ten różowy element jednoczy wszystkie osoby, które tańczą tego dnia. Poza tańcem, planujemy inne akcje, ale o tym więcej na naszym facebooku https://www.facebook.com/onebillionrisingwalbrzych/. Tam są informacje organizacyjne. - mówi organizatorka Małgorzata Beślerzewska
 
red
foto: użyczone/archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno