Ruszyła kampania referendalna

Ruszyła kampania referendalna dotycąca odwołania ze stanowiska burmistrza Boguszowa-Gorc, Jacka C. W mieście pojawiły się już plakaty a Komisarz Wyborczy wysyła do mieszkańców Boguszowa informacje o referendum. 

- Już 15 marca mieszkańcy zdecydują o dalszych losach miasta Boguszów-Gorce. Mieszkańcy już otrzymali postanowienie Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu, ale komitet referendalny zaczął również aktywną kampanie, aby skutecznie poinformować mieszkańców zarówno o powodach zorganizowanego Referendum Obywatelskiego , jak i o tym aby było ono wiążące - mówi redny Rady Miasta Boguszów Gorce, Daniel Geming.

Przypomnijmy, burmistrz Jacek C. trafił do aresztu w grudniu 2018 roku. Oskarżony jest o korupcję, zarówno podczas pełnienia funkcji burmistrza (70 tys. zł.), jak i starosty wałbrzyskiego. Miał też powoływać się na wpływy w Urzędzie Skarbowym i Izbie Administracji Skarbowej. Oskarżony jest też o wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach w Gminie Boguszów-Gorce, w kwocie 4mln zł.
 

Część radnych Boguszowa-Gorc domagała się ustąpienia burmistrza ze stanowiska w związku z przedłużającym się aresztem uniemożliwiającym sprawowanie urzędu i negatywnym wpływem na wizerunek miasta. W liście skierowanym do radnych Jacek C. stanowczo odrzucił takie rozwiązanie zapewniając, że jest niewinny.
 
Radni z klubu "Razem dla Boguszowa-Gorc" próbowali przeforsować projekt referendum w sprawie odwołania burmistrza ale zabrakło głosów poparcia w czasie sesji Rady Miasta. Sięgnięto po inne rozwiązanie - referendum obywatelskie zwołane na wniosek mieszkańców. Pod tym pomysłem podpisało się 3 tys. mieszkańców Boguszowa-Gorc i miesiąc temu złożono stosowne dokumenty u Komisarza Wyborczego.
 
Komisarz Wyborczy potwierdził spełnienie wszystkich wymogów niezbędnych do zwołania referendum i wyznaczył termin jego przeprowadzenia na niedzielę 15.03.2020 r.


- Już niebawem będziemy również spotykać się z mieszkańcami, aby rozmawiać i  zachęcić do aktywnego udziału w tej inicjatywie. To mieszkańcy mają teraz Głos, a my Radni z Klubu Radnych Razem dla Boguszowa-Gorc, jako część komitetu referendalnego, jesteśmy dla nich na co dzień a  nie tylko w kampaniach wyborczych – mówi radny Daniel Geming.   

Na pytanie czy jesteś za odwołaniem z stanowiska Burmistrza Jacka C. mieszkańcy odpowiedzą już za niespełna cztery tygodnie.adm
foto: monter
redakcja@walbrzych24.cm 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno