Świdnica pobiegnie Wilczym Tropem

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji po raz ósmy w Polsce, a szósty w Świdnicy odbędzie się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg zaplanowano na niedzielę, 1 marca. Impreza odbędzie się na trasach wokół zalewu Witoszówka.

Udział w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu imprezy od godziny 10.00 w Biurze Zawodów w bosmanacie. Pierwszych 350 osób otrzyma pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Start zaplanowano na godzinę 12.00. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów. Na mecie dla uczestników przewidziano poczęstunek: harcerską zupę i gorącą herbatę. Program artystyczny przygotuje młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury.

Wydarzeniem dodatkowym będzie uroczysta msza święta w kościele pw. świętego Andrzeja Boboli. Początek o  godzinie 10.30. Patronat nad imprezą objął Biskup Świdnicki Ignacy Dec.

Dystans 1963 metrów jest ściśle związany z roczną datą śmierci Józefa Franczaka pseudonim „Lalek”, ostatnim poległym w boju partyzantem ruchu poakowskiego w Polsce. „Lalek” został zastrzelony przez funkcjonariuszy ZOMO i SB podczas zasadzki w Majdanie Kozic Górnych koło Świdnika.
 


Program „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Świdnica 2020

 

10:00-11:30 – zapisy do biegu (bosmanat, ul. Polna Droga), dla pierwszych 350 osób pakiet startowy: koszulka, medal

 

12:00 – odśpiewanie hymnu Polski, oficjalny start biegu, program artystyczny Młodzieżowego Domu Kultury Świdnica, ciepły poczęstunek

 

13:00 – zakończenie imprezy

 

Wydarzenia towarzyszące
 

10.30 – msza święta (kościół pw. św. Andrzeja Boboli)

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno