Podpalił budynek, zginęły 4 osoby - jest akt oskarżenia
Zarzut zabójstwa czterech osób usłyszał 62-letni Jacek B., zdaniem prokuratury mężczyzna podpalił budynek w którym znajdowały się dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Wcześniej pili razem alkohol. 

 
 
 
 
Do pożaru doszło w Szklarskiej Porębie  15 lutego 2019 roku. Na drugim piętrze 
budynku dawnego pensjonatu strażacy znaleźli zwłoki czterech osób. Jak wynika z ustaleń Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, tego dnia od wczesnych godzin porannych w jednym z pomieszczeń najdowało się pięcioro znajomych, pili alkohol.  Po południu, jeden z uczestników libacji wyszedł z pomieszczenia i celowo zamknął drzwi blokując wejście fotelem, który  podpalił.  W budynku szybko rozprzestrzenił się ogień, cztery osoby zamknięte w pomieszczeniu poniosły śmierć.
 
 - Przeprowadzone w sprawie drobiazgowe śledztwo doprowadziło do ustalenia, że sprawcą pożaru był Jacek B. - informuje prokuratura. 
 
Prokuratua Rejonowa w Jeleniej Górze ppostawiła Jackowi B. zarzut zabójstwa czterech osób i spowodowanie pożaru. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia tycz czynów.  62-letni Jacek B. był już wcześniej karany sądownie, teraz grozi mu nie mniej niz 12 lat więzienia a maksymalny wymiar kary to dożywocie. 
 
adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno