Spotkania kontrolne: akademiczki zwyciężyły we Wrocławiu

Tydzień po bolesnej porażce z GKS-em Katowice piłkarki AZS-u PWSZ wygrały we Wrocławiu z AZS-em 5:2 w czwartym w tym roku spotkaniu kontrolnym. Dla naszych pań był to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi finałami Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

Pierwsze fragmenty sobotniej potyczki w stolicy Dolnego Śląska należały do rywalek, które za sprawą gola Marceliny Buś wyszły na prowadzenie. Na szczęście do remisu błyskawicznie doprowadziła Alicja Materek, a wynik do przerwy ustaliła Ewa Cieśla. Druga połowa to wyraźna dominacja wałbrzyszanek - na listę strzelców wpisały się: Klaudia Fabova, Monika Kędzierska oraz ponownie Cieśla. Na serię podopiecznych trenera Jasińskiego odpowiedziała jedynie Natalia Kulig i w rezultacie pewna wygrana naszych pań stała się faktem.

W najbliższym czasie piłkarki AZS PWSZ odpoczną od piłkarskich sprawdzianów, gdyż w kolejny weekend wałbrzyszanki zagrają w Poznaniu o medale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Rywalami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu będą w grupie C: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn oraz Politechnika Poznańska.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu
Pozostałe grupy
Grupa A: Uniwersytet Ekonomiczny Kraków, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej Lublin, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa

Grupa B: Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Śląska Gliwice, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Tarnów, Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce

Grupa D: Uniwersytet Jagielloński Kraków, Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań, Akademia Wychowania Fizycznego Poznań, Politechnika Wrocławska

Spotkanie kontrolne:
AZS Wrocław - AZS PWSZ Wałbrzych 2:5 (1:2)
Bramki: Marcelina Buś, Natalia Kulig - AZS oraz Alicja Materek, Ewa Cieśla 2, Klaudia Fabova, Monika Kędzierska - AZS PWSZ
AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska, Bosak, Zawadzka, Szewczuk, Cieśla, Ostrowska, Rapacka, Podkowa, Materek, Fabova oraz Głąb, Turkiewicz, zawodniczka testowana, Migacz. Trener: Kamil Jasiński