Menu

Spotkania kontrolne: akademiczki zwyciężyły we Wrocławiu

Tydzień po bolesnej porażce z GKS-em Katowice piłkarki AZS-u PWSZ wygrały we Wrocławiu z AZS-em 5:2 w czwartym w tym roku spotkaniu kontrolnym. Dla naszych pań był to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi finałami Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

Spotkania kontrolne: akademiczki zwyciężyły we Wrocławiu
Pierwsze fragmenty sobotniej potyczki w stolicy Dolnego Śląska należały do rywalek, które za sprawą gola Marceliny Buś wyszły na prowadzenie. Na szczęście do remisu błyskawicznie doprowadziła Alicja Materek, a wynik do przerwy ustaliła Ewa Cieśla. Druga połowa to wyraźna dominacja wałbrzyszanek - na listę strzelców wpisały się: Klaudia Fabova, Monika Kędzierska oraz ponownie Cieśla. Na serię podopiecznych trenera Jasińskiego odpowiedziała jedynie Natalia Kulig i w rezultacie pewna wygrana naszych pań stała się faktem.
 
W najbliższym czasie piłkarki AZS PWSZ odpoczną od piłkarskich sprawdzianów, gdyż w kolejny weekend wałbrzyszanki zagrają w Poznaniu o medale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Rywalami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu będą w grupie C: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn oraz Politechnika Poznańska.
 
Finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu
Pozostałe grupy
Grupa A: Uniwersytet Ekonomiczny Kraków, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej Lublin, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa
 
Grupa B: Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Śląska Gliwice, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Tarnów, Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce
 
 
Grupa D: Uniwersytet Jagielloński Kraków, Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań, Akademia Wychowania Fizycznego Poznań, Politechnika Wrocławska
 
Spotkanie kontrolne:
AZS Wrocław - AZS PWSZ Wałbrzych 2:5 (1:2)
Bramki: Marcelina Buś, Natalia Kulig - AZS oraz Alicja Materek, Ewa Cieśla 2, Klaudia Fabova, Monika Kędzierska - AZS PWSZ
AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska, Bosak, Zawadzka, Szewczuk, Cieśla, Ostrowska, Rapacka, Podkowa, Materek, Fabova oraz Głąb, Turkiewicz, zawodniczka testowana, Migacz. Trener: Kamil Jasiński
 
(ben)
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Ekstraliga kobiet: w oczekiwaniu na ostateczną decyzję

Awans reprezentacji Polski kobiet w rankingu FIFA

Ekstraliga kobiet: kwarantanna akademiczek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij