Sklepy całodobowe: czy są potrzebne?

Pamiętacie jak w 2012 roku miasto miało plan, by ograniczyć sprzedaż alkoholu w Wałbrzychu? Ostatecznie nic z tego pomysłu nie wyszło, ale postanowiliśmy sprawdzić jak teraz wygląda sytuacja ze sklepami całodobowymi .

Przypomnijmy, że według pomysłu uchwały sklepy miały być otwarte od godziny 6:00 do 23:00, a lokale rozrywkowe miały być zamykane maksymalnie o godzinie 3:00 w weekendy i o północy w tygodniu. 
 
 Zdarza się, że sklepy, w których sprzedaje się alkohol stanowią problem dla okolicznych mieszkańców. Krzyki i dewastacje utrudniają im życie. Interpelacje składał w ich imieniu m.in. radny Rafał Glapiński.
 
 
W pobliżu sklepu monopolowego na Podzamczu często wybijane są szyby, sklep nie jest całodobowy, ale mimo to dochodzi tam do awantur.

Spytaliśmy mieszkańców na naszym facebooku czy korzystają ze sklepów całodobowych i czy im nie przeszkadza tego rodzaju działalność.
 
W znakomitej większości wałbrzyszanie  są za sklepami całodobowymi. Najczęściej wymieniają sklep na Podgórzu (ul. Niepodległości), na Piaskowej Górze (ul. Długa) i na Białym Kamieniu (ul. Andersa).
 
A waszym zdaniem , powinno być więcej sklepów całodobowych?
 
red
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno