Menu

Roztańczony protest przeciwko przemocy

Po raz kolejny roztańczony protest przeciwko przemocy wobec kobiet dotarł do Wałbrzycha.

Roztańczony protest przeciwko przemocy
"One Bilion Rising" a w wersji polskiej "Nazywam się Miliard" to światowy ruch, który za pomocą dorocznych happeningów chce zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet. Dlaczego ich protest ma właśnie formę tańca?
 
- Tańcząc panujemy nad swoim ciałem. Tańcząc wspólnie czujemy naszą siłę i energię tak bardzo potrzebną by zmieniać sprawy na lepsze - mówi Natalia Achmatowicz z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, organizatorka wałbrzyskiej edycji Nazywam się Miliard.
 
 
W tym roku do akcji dołączyło około 100 miejscowości w całej Polsce. Happening ma za zadanie zwrócenie uwagi na problemy, o których często się nie mówi i na dramaty, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami.
 
- Co trzecia Polka w ciągu życia doświadcza próby gwałtu a co piąta zostaje zgwałcona. Wszyscy musimy uczyć się, że tylko TAK oznacza zgodę a seks bez zgody to gwałt. Trwa właśnie kampania organizowana przez Amnesty International "TAK to miłość". Chodzi o zmiany w prawie i definicji gwałtu, aby ofiara nie musiała udowadniać jak bardzo się broniła bo czasami nie jest do tego zdolna, jest sparaliżowana lękiem albo nieprzytomna - tłumaczy Natalia Achmatowicz.
 
 
 
Zobaczcie jak tanecznym krokiem manifestowały wałbrzyszanki:
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   one bilion rising  |   nazywam się miliard  |   protest  |   taniec  |   przemoc  |   kobiety  |  

Nie chcą powiększenia kopalni w Czarnym Borze

Podobno wałbrzyskie górnictwo zostało zlikwidowane w połowie lat...

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij