Roztańczony protest przeciwko przemocy

Po raz kolejny roztańczony protest przeciwko przemocy wobec kobiet dotarł do Wałbrzycha.

Wyświetl galerię 1/14
"One Bilion Rising" a w wersji polskiej "Nazywam się Miliard" to światowy ruch, który za pomocą dorocznych happeningów chce zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet. Dlaczego ich protest ma właśnie formę tańca?
 
- Tańcząc panujemy nad swoim ciałem. Tańcząc wspólnie czujemy naszą siłę i energię tak bardzo potrzebną by zmieniać sprawy na lepsze - mówi Natalia Achmatowicz z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, organizatorka wałbrzyskiej edycji Nazywam się Miliard.
 
 
W tym roku do akcji dołączyło około 100 miejscowości w całej Polsce. Happening ma za zadanie zwrócenie uwagi na problemy, o których często się nie mówi i na dramaty, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami.
 
- Co trzecia Polka w ciągu życia doświadcza próby gwałtu a co piąta zostaje zgwałcona. Wszyscy musimy uczyć się, że tylko TAK oznacza zgodę a seks bez zgody to gwałt. Trwa właśnie kampania organizowana przez Amnesty International "TAK to miłość". Chodzi o zmiany w prawie i definicji gwałtu, aby ofiara nie musiała udowadniać jak bardzo się broniła bo czasami nie jest do tego zdolna, jest sparaliżowana lękiem albo nieprzytomna - tłumaczy Natalia Achmatowicz.
 
 
Zobaczcie jak tanecznym krokiem manifestowały wałbrzyszanki:
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno