Drużyna Biedronia z wizytą w Świdnicy

Robert Biedroń rozpoczął swoją kampanię prezydencką od Dolnego Śląska. Zawitał między innymi do Świdnicy, gdzie mówił głównie o aspektach bezpieczeństwa kraju. Przedstawił również swoich doradców od kwestii obronnych.

Robert Biedroń komentując bieżące wydarzenia w kraju podkreśla dlaczego jego zdaniem poparcie społęczne dla Prawa i Sprawiedliwości powinno w najbliższym czasie maleć.
 
- Jeżeli patrzymy dzisiaj na priorytety tego rządu i widzimy, że jego priorytetem jest wspieranie ojca Rydzyka, dwa miliardy na propagandę sącząną w mediach "już nie publicznych", pisowskich, prorządowych, jeżeli widzimy, że za nasze pieniądze rozbija się rządowe limuzyny, kupuje się bez przetargu jakieś samoloty bojowe to obnaża to po raz kolejny prawdę o tej władzy. Władzy, która nie wspiera małych szkół, szpitali, brakuje pieniędzy na onkologię, na psychologów dziecięcych a są pieniądze na tego typu zabawki tej władzy - mówi kandydat na Prezydenta RP Robert Biedroń.
 
 
Tematem przewodnim spotkania w Świdnicy było bezpieczeństwo. Definicję lewicy tego pojęcia przedstawiła Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.
 
- Bezpieczna Polska to bezpieczne miasta, ulice, autobusy i przestrzeń, w któryej nikt nie obrazi nas złym słowem, w których nikt nie wykona w naszą stronę złego gestu, okazując nam w ten sposób pogardę - mówi Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.
 
 
Na konwencji w Świdnicy byli reprezentantanci szerokiej Lewicy, która wspiera Roberta Biedronia w wyścigu o fotel Prezydenta - Krzysztof Gawkowski i Adrian Zandberg.
 
- Prawo i Sprawiedliwość funduje Polsce strasznie "odpowiedzialny" budżet. To budżet odpowiedzialnej ściemy, bo kiedy Lewica złożyła poprawkę, która miała między innymi dla obwodnicy Świdnicy zapewnić 500 milionów złotych, posłowie PiS-u w kuluarach mówili "to dobry pomysł" a na sali sejmowej głosowali przeciw. Kiedy złożyliśmy poprawkę, aby więcej pieniędzy przeznaczyć na karetki, dla lekarzy, rozbudowę i modernizację szpitali, PiS w kuluarach mówił "jesteśmy za" a na sali sejmowej byli przeciw - mówi przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski.
 
 
- Przyjechałem tu prosto z Warszawy. Wczoraj w Sejmie głosowaliśmy nad budżetem, w którym Prawo i Sprawiedliwość obcięło wydatki na pomoc rozwojową. Złamało obietnicę prezydenta Dudy. To decyzja, która szkodzi bezpieczeństwu Polski a co robi polski Prezydent? Nic nie robi, uśmiecha się ładnie i milczy. To jest po prostu nieodpowiedzialne - mówi członek zarządu krajowego Lewicy Razem Adrian Zandberg.
 
 
Robert Biedroń rozpoczął ogłaszanie szerokiej ławki swoich ministrów i doradców. Przyszłą minister w Kancelarii Prezydenta i szefową doradców ds. strategii bezpieczeństwa miałaby zostać pierwsza kobieta komandor Wojska Polskiego Bożena Szubińska. Na stanowisku szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Robert Biedroń widziałby byłego Wiceministra Obrony Narodowej Janusza Zemke.
 
 
Pełna relacja z konwencji Roberta Biedronia w Świdnicy:
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno