Co widzą kamery Straży Miejskiej?

Co widzą kamery miejskiego monitoringu? Okazuje się, że bardzo dużo. Tylko w styczniu operatorzy zarejestrowali 2 przestępstwa i 60 wykroczeń.

Zgłoszenia dotyczyły  też 27 wykroczeń drogowych, 9 wybryków nieobyczajnych, 12 spożywania alkoholu, 12 porządkowych. Jeżeli mowa o przestępstwach jedno dotyczyło włamania i jedno narkotyków.
 
3 stycznia 2020 r., tuż po godzinie 4 operatorzy monitoringu wizyjnego zauważyli młodą kobietę śpiącą na jednym z przystanków przy ul. Nowy Świat. Na miejsce wezwano patrol Policji. Podczas interwencji okazało się, że dziewczyna była poszukiwana, uciekła z Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego.
 
 
7 stycznia 2020 r., operatorzy monitoringu podczas obserwacji Parku Sobieskiego zauważyli brak lunety, przy punkcie widokowym przy Harcówce. Okazało się, że została skradziona. . Po dokładnym przejrzeniu materiału z kamer ujawniono grupę osób, która zabrała lunetę. 
 
 
8 stycznia 2020 r., o godzinie 00:15 przy ulicy Broniewskiego operatorzy monitoringu zauważyli grupę młodzieży spożywającą alkohol i dewastujących ozdoby choinkowe. 
 
 
27 stycznia 2020 r., o godzinie 12:35 w okolicy ronda przy ulicy 1 Maja operatorka monitoringu zauważyła pojazd na światłach awaryjnych. Uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy na widok przejeżdżającego patrolu Policji wyrzucili mały pakunek w pobliskie zarośla. Podejrzewano, że mają narkotyki. Podejrzenia okazały się słuszne, sprawą zajęła się policja. 
 
28 stycznia 2020 r., tuż po północy operatorzy monitoringu zauważyli  przy ulicy Aleja Wyzwolenia  mężczyznę, który wysypywał na ulicę i chodnik śmieci. Powiadomiono II Komisariat Policji. Funkcjonariusze nakazali uprzątnięcie śmieci. 
 
red
foto:straż miejska
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno