Handlowała towarem... którego nie miała

Do 8 lat więzienia grozi 26-letniej mieszkance Wałbrzycha, podejrzewanej o oszustwa internetowe. Kobieta sprzedała elektryczną hulajnogę, której nie posiadała. Kupowała w internecie sprzęt elektroniczny, wysyłając do sprzedających podrobione zaświadczenia wpłat, pięniędzy jednak nie wpłacała. 

Jak ustalili policjanci, we wrześniu ubiegłego roku kobieta na jednym z portali społecznościowych oferowała do sprzedaży hulajnogę elektryczną, której tak naprawdę nie posiadała. W ten sposób wzbogaciła się o prawie 800 zł.  Funkcjonariusze udowodnili kobiecie popełnienie trzech innych oszustw, kobieta kupowała w internecie sprzęt elektroniczny, za który nie miała zamiaru zapłacić. Poszkodowanym przesyłała podrobione dowody wpłaty i w ten sposób otrzymywała zamówiony towar. Policjanci odzyskali zakupione rzeczy. O dalszych losach kobiety zadecyduje sąd,  grozi jej do 8 lat więzienia. 
 
Policja przypomina:

Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym.
 
Jeśli mimo dochowania ostrożności zostaniesz oszukany zgłoś ten fakt na Policję Ze względu na możliwość utraty lub zniszczenia danych informatycznych zawiadomienie o popełnieniu tego typu czynu, należy złożyć możliwie w jak najkrótszym czasie od momentu jego ujawnienia. Zwiększa to szanse organów ścigania na zabezpieczenie kompletnego materiału dowodowego i ustalenie sprawcy. Nie zapomnij wtedy zabrać dokumentacji związanej z transakcją tj.:
- datę i numer aukcji, jej przedmiot oraz wylicytowaną cenę,
- nazwę konta (nick) sprawcy oszustwa oraz jego adres e-mailowy,
-sposób kontaktu ze sprzedającym: jego e-mail, nr telefonu, adres,
-sposób dokonania zapłaty: przelew na konto bankowe, płatność za pobraniem.

kama
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno