Przegrał w sądzie i nie chce zapłacić
Najpierw podał nasz portal do sądu, później przegrał sprawę, teraz nie chce zapłacić kosztów sądowych – mowa o wiceburmistrzu Boguszowa-Gorc, Sebastianie Drapale. Sprawa trafiła do komornika. Drapała nie chce zapłacić za przegrany proces, wypłacił jednak nagrody urzędnikom - ponad 210 tysięcy złotych. 
 
 
 
Drapała podał nasz portal walbrzych24.com do sądu, wiceburmistrzowi nie podobało się, że informujemy mieszkańców Boguszowa o między innymi aresztowaniu burmistrza oskarżonego o przyjęcie łapówki, przebierankach podczas Babskiego Combru (czytaj tutaj) czy zwalniania pracowników (czytaj tutaj). Jako przedstawiciel gminy i troskliwy gospodarz, poczuł się dotknięty, w imieniu wszystkich mieszkańców Boguszowa,  za nasze publikacje, bo stawiamy w złym świetle Boguszów Gorce i... pozywał nas. Świdnicki Sąd Okręgowy oddalił jednak pozew, wyrok jest prawomocny (czytaj tutaj).
 
Mimo, że od wyroku minęło już kilka miesięcy, wiceburmistrz Drapała nie zapłacił za koszty sądowe. Sprawa trafiła więc do komornika. 
 
Za koszty sądowe zapłacą mieszkańcy – pieniędzmi z budżetu miasta, zapewne z odsetkami i kosztami dla komornika, bo mimo, że wiceburmistrz przegrał sprawę w sądzie – nie zapłacił. 
 
W sądzie przegrał też z nami starosta Krzysztof Kwiatkowski i również nie zapłacił kosztów sądowych (czytaj tutaj), różnica jest taka, że Kwiatkowski przegrał w sądzie pozywając nas za własne pieniądze, natomiast wiceburmistrz Drapała za pieniądze publiczne - pieniądze mieszkańców Boguszowa. Kwiatkowskiego również zwidykuje komornik. 
 
Warto dodać, że w grudniu 2019 roku, Drapała przyznał ponad 210 tysięcy złotych nagród urzędnikom z boguszowskiego magistratu (czytaj tutaj) – zabrakło jednak na wnioskowaną od kilku miesięcy przez radnych, wiatę przystankową (koszt 7 tys. zł) czy koszty sądowe związane z przegraną sprawą. 
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno