Wałbrzyszanie nie chcą spotkania z prezydentem Dudą

Wałbrzyszanie nie chcą spotkania z walczącym o reelekcję prezydentem RP Andrzejem Dudą - wynika z naszej ankiety, w której wypowiedziało się ponad 3800 internautów.

Kampania wyborcza to nie tylko spoty wyborcze i wzajemne ataki walczących ze sobą stronnictw politycznych. To także okazja by każdy z kandydatów mógł osobiście spotkać się z wyborcami i przekonać do swoich racji. Wyborcze tournée rozpoczęło już większość kandydatów na prezydenta Polski.
 
Pierwszy i ostatni raz gościliśmy prezydenta Andrzeja Dudę w kwietniu 2015 roku podczas ówczesnej kampanii prezydenckiej. Zapowiadał odbudowę przemysłu i poruszał kwestię najbardziej drażliwą w naszym mieście - likwidację kopalń.
 
- Polska gospodarka powinna być nadal na węglu oparta, powinniśmy raczej rozwijać nasz przemysł wydobywczy tam, gdzie jest to opłacalne i tam, gdzie te zasoby węgla są a nie go likwidować. Tutaj w Wałbrzychu, wtedy kiedy na początku lat 90-tych likwidowano kopalnie, zamiast zrobić rzeczywistą, uczciwą restrukturyzację, zamiast stworzyć warunki do funkcjonowania jednej, potężnej kopalni wałbrzyskiej, zlikwidowano ten przemysł. Mówiono wtedy o restrukturyzacji i tworzeniu nowych miejsc pracy ale nic takiego nie nastąpiło. Wałbrzyszanie zostali oszukani i skutek był taki, że mnóstwo ludzi musiało wyjechać za granicę, pracują w kopalniach za granicą a miasto się wyludnia - mówił w 2015 roku w Wałbrzychu Andrzej Duda.
 
Te słowa nie przekonały jednak większości wałbrzyszan. W pierwszej turze wyborów na Andrzeja Dudę zagłosowało w naszym mieście niespełna 25% mieszkańców a w drugiej turze ponad 37%.
 
Już jako prezydent Andrzej Duda gościł w okolicznych miastach. Krótko po wyborach przyjechał do Świebodzic a w marcu 2018 roku do Kamiennej Góry.

Zapytaliśmy na naszym Facebooku czy wałbrzyszanie chcieliby w czasie tej kampanii spotkać się z prezydentem Dudą.

Na nasze pytanie odpowiedziało ponad 3800 internautów i tylko 19% wyraziło chęć spotkania z prezydentem. Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość, które popiera Andrzeja Dudę w walce o reelekcję uzyskało w naszym mieście w ostatnich wyborach parlamentarnych prawie 33% poparcie a w całym okręgu wałbrzyskim ponad 40,5%.
 
 
Decyzję o wizytowaniu poszczególnych miast podejmie sztab wyborczy kandydata. To od sztabowców zależy czy kampania prowadzona ma być w miejscach, gdzie poparcie dla kandydata jest obiecujące czy wizytuje tam, gdzie pracy zapowiada się więcej.
 
Wizytę w Wałbrzychu zapowiedział sztab kandydatki Platformy Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Robert Biedroń zamiast Wałbrzycha na początku kampanii wybrał Jelenią Górę i Świdnicę. Czekamy na deklarację kolejnych komitetów.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno