Nie wiedzą jak zapłacić...
Wiceburmistrz Drapała twierdzi, że nie dostał żadnej informacji, że boguszowski urząd musi zapłacić za koszty sądowej przegranej sprawy, a jego adwokat Anna Rakowska - Leputa nie wie jak zapłacić – chodzi o przegrany proces z portalem walbrzych24.com.

 

Wiceburmistrz Drapała podał nasz portal do sądu, bo nie spodobało mu się, że informujemy mieszkańców Boguszowa o między innymi aresztowaniu burmistrza oskarżonego o przyjęcie łapówki, przebierankach podczas Babskiego Combru czy zwalniania pracowników, Sprawę przegrał, jednak mimo wyroku sądu, nie zapłacił kosztów sądowych (nie przeszkodziło to by wypłacił nagrody urzędnikom - ponad 210 tysięcy.)
 
 
Czy burmistrz wie co dzieje się w ratuszu? 
 
Gdy opublikowaliśmy artykuł o tym, że mimo prawomocnego wyroku sądu, kosztów sądowych nie zapłacono – Drapała we wpisie na FB oświadczył, że... nie otrzymał żadnego dokumentu, że ma zapłacić koszty sądowe. Czy burmistrz zapoznał się z korespondencją jaka trafia do urzędu i czy przeczytał ją ze zrozumieniem?  Tego nie wiemy, ale jak domyślamy się patrząc na wpis wiceburmistrza Drapały, bardzie zainteresowany jest portalem pudelek.pl niż wyrokiem Sądu Okręgowego w Świdnicy. 

 
 
Tymczasem adwokat Anna Rakowska – Leputa, reprezentująca UM Boguszów Gorce i wiceburmistrza Drapałę kilka wpisów poniżej informuje, że... nie wie jak zapłacić. Niewiedza wydaje się nienajlepszą rekomendacją dla uprawianej przez adwokat Leputę profesji i jest mało przekonywująca. Występujący tu poziom zawiłości prawnych, które spróbujemy adwokat Lepucie wytłumaczyć, nie wykracza (jak się nam wydaje), poza poziom studentów prawa.
 
Szanowna Pani adwokat,
w momencie uprawomocnienia się wyroku (7 grudnia 2019 r. - odsyłamy do Portalu Informacyjnego Sądów Powszechnych z Apelacji wrocławskiej) wyrok ten staje się wymagalny. Wniosek egzekucyjny złożyliśmy 6 lutego 2020 r. (prawie dwa miesiące po uprawomocnieniu się wyroku).
 
Napisała Pani, że Gmina nie ma możliwości zapłaty dopóki nie otrzyma wyroku wraz ze stwierdzeniem prawomocności. Wg Portalu Informacyjnego nikt do Sądu o taki odpis nawet nie wystąpił. Pomijamy już fakt, że ani wiceburmistrz Drapała jako strona skarżąca, ani Pani jako pełnomocnik urzędu i wiceburmistrza nie pojawiliście się Państwo ani na rozprawę, ani na ogłoszeniu wyroku, swoja drogą zastanawiamy się jaka była Pani rola i wynagrodzenie ? 
 
Jednocześnie przypominamy o konieczności zapłaty niestety juz do komornika, który na pewno się z Państwem skontaktuje.

 
Czytaj też:
Przegrał w sądzie, nie chce zapłacić

pos
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno