Skwer Smoleński w Śródmieściu?

Na najbliższej sesji radni miejscy będą debatować nad pomysłem nadania imienia skwerowi naprzeciwko poczty przy ul. Słowackiego. Proponowana nazwa dla placu to "Skwer Smoleński".

W tym roku przypada 10 rocznica katastrofy smoleńskiej. W listopadzie ubiegłego roku Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej twierdził, że czas aby odpolitycznić tę sprawę i skupić się nad refleksją i pamięcią o tych, którzy zginęli.

 

Już wcześniej pojawiały się pomysły jak to zrobić. Najpierw zaproponowano aby skwer nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego ale nie spotkało się to z żadnym odzewem. Z kolei zeszłoroczny pomysł postawienia na skwerze pamiątkowej tablicy lub obelisku wzbudził wiele negatywnych emocji.

 

Tym razem konkret w postaci uchwały Rady Miejskiej ma trafić już pod obrady na najbliższej sesji. Zaproponowano w niej nadanie przestrzeni naprzeciw poczty głównej nazwy "Skwer Smoleński". O planach stawiania tam jakiejkolwiek formy upamiętniającej ofiary w tej uchwale nie ma mowy. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy nazwa "Skwer Smoleński" zostanie dobrze przyjęta przez wałbrzyszan?

 

 

plr

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno