Ćwierćfinał MP juniorów w siatkówce: Chełmiec bliżej awansu

Za nami drugi dzień ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. Dzień niezwykle w wykonaniu Chełmca Wałbrzych udany, gdyż podopieczni trenera Janusza Ignaczaka bez straty seta pokonali Błękitnych Ropczyce.

Drugi dzień wałbrzyskiej imprezy przyniósł pewne zwycięstwa ekip z Kędzierzyna-Koźla, Sulęcina oraz gospodarzy, czyli Chełmca. Turniej zakończył się za to dla Błękitnych Ropczyce, którzy zanotowali dwie porażki i w rezultacie zajęli ostatnie, 5. miejsce w zawodach. Przed rozpoczęciem trzeciego meczu piątkowych zmagań odbyło się oficjalne otwarcie turnieju z udziałem przedstawicieli Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej w osobach wiceprezesa Stanisława Łopacińskiego, członka zarządu - Grzegorza Guzala oraz prezes KPS Chełmca - Agaty Kurzawińskiej. W ramach akcji "Stop Plastik" wszystkie ekipy otrzymały profesjonalne bidony.

 

Pojedynek Chełmca z Błękitnymi nie był porywającym widowiskiem, ale dla nas najważniejsze są 3 punkty Mikołaja Sroki i spółki, które przypieczętowały awans miejscowych do najlepszej "czwórki" turnieju. W kolejnym etapie wałbrzyszan czeka rywalizacja "każdy z każdym" z zaliczeniem wynikiem z MMKS-em Kędzierzyn-Koźle (3:1). Innymi słowy, chłopcom Ignaczaka wystarczy jedno zwycięstwo, z Białą Podlaską lub Sulęcinem, aby awansować do turnieju półfinałowego. Jak jednak podkreślają przedstawiciele Chełmca, jest o co walczyć w kolejnych spotkaniach, gdyż triumfator zawodów otrzyma prawo organizacji turnieju półfinałowego. Zapraszamy zatem fanów naszej drużyny na sobotnią potyczkę z Serbinowem (godz. 15) oraz niedzielną konfrontację z Olimpią (godz. 12).

 

Ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorów

Wyniki spotkań piątkowych:

MMKS Kędzierzyn-Koźle - Błękitni Ropczyce 3:0 (25:14, 25:14, 25:21( (grupa A)

Olimpia Sulęcin - Serbinów Biała Podlaska 3:0 (25:21, 25:20, 25:13) (grupa B)

Chełmiec Wałbrzych - Błękitni Ropczyce 3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

 

Program zawodów – Hala Wałbrzyskich Mistrzów
Sobota - 22 lutego:
godz. 15.00: Chełmiec Wałbrzych - Serbinów Biała Podlaska
godz. 18.00: MMKS Kędzierzyn-Koźle - Olimpia Sulęcin
 
Niedziela - 23 lutego:
godz. 10.00: MMKS Kędzierzyn-Koźle - Serbinów Biała Podlaska
godz. 12.00: Chełmiec Wałbrzych - Olimpia Sulęcin
 
Olimpia Sulęcin
 
Serbinów Biała Podlaska
 
Błękitni Ropczyce
 

fot. użyczone

(ben)
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno