Będzie nowy pawilon w Zamku Książ

Turyści będą mogli kupić bilety na zwiedzanie zamku, a także pamiątki z Książa w nowej przestrzeni. W Zamku Książ powstanie pawilon powitalny. Podpisano umowę z wykonawcą. Całkowita kwota przebudowy to prawie 2 mln zł. 

Prezes Zamku Książ sp. z o.o. Anna Żabska podpisała umowę z firmą POTOCZNI sp. z o.o. z Żarowa na realizację inwestycji. Firma została wyłoniona w przetargu nieograniczonym. 
 
Pawilon powitalny powstanie przed Budynkiem Bramnym, a w jego wnętrzu wypełnionym roślinnością uruchomione będą cztery stoiska kasowe, książański sklep z książkami i pamiątkami oraz punkt pierwszej pomocy. 
 
- Pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rosnącej liczby turystów w Zamku Książ, która już w 2019 r. przekroczyła pół miliona. Nowy pawilon ma być przestronny i komfortowy dla naszych odwiedzających. Zmieni się również funkcja przedzamcza. Przewodnicy i Punkt Obsługi Klienta już znajdują się w Budynku Bramnym. Tym samy centralizujemy wszystkie usługi – mówi prezes Zarządu Spółki Zamek Książ Anna Żabska. 
 
red
foto: Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno