Menu

I liga koszykarzy: Górnik Trans.eu - Weegree AZS Politechnika Opolska 89:83 (FOTO)

Po trzech wyjazdowych porażkach z rzędu pojedynek ze znacznie niżej notowanymi akademikami z Opola miał być dla koszykarzy Górnika Trans.eu okazją do złapania drugiego oddechu. I faktycznie taką był, bowiem wałbrzyszanie zwyciężyli 89:83, choć styl, szczególnie w drugiej połowie, pozostawiał wiele do życzenia.

Tradycyjnie swój mecz wałbrzyszanie rozpoczęli od mocnego uderzenia, w tym wypadku od prowadzenia 8:2. Co prawda po chwili było jedynie 12:8 dla miejscowych, jednak w kolejnych fragmentach nasi błyskawicznie odjechali z wynikiem prowadząc po 10 minutach 28:13. Wysoka przewaga Górników utrzymywała się również w drugiej kwarcie, w której odskoczyliśmy na 20 "oczek" (36:16 w 16 minucie), aby na przerwę zejść przy wyniku 49:27.

Niestety, po zmianie stron wałbrzyszan dopadł doskonale znany syndrom trzeciej kwarty. Choć pierwsze punkty tej części zdobył Kamil Zywert, to kolejne akcje należały zdecydowanie do Tomasza Krzywdzińskiego i spółki, którzy od stanu 27:51 w 21 minucie, w połowie ćwiartki przegrywali zaledwie 47:53. W końcówce biało-niebiescy zdobyli kilka punktów, dzięki czemu po 30 minutach Górnicy wygrywali 66:57.  W czwartej kwarcie podopieczni trenera Grudniewskiego bez większych problemów utrzymywali bezpieczną przewagę (78:65, 80:67). W ostatnich sekundach desperackimi akcjami goście próbowali dojść wałbrzyszan, jednak Rafał Glapiński i jego koledzy nie dopuścili do nerwowej końcówki zwyciężając 89:83.

I liga koszykarzy
XXV kolejka
Górnik Trans.eu Wałbrzych - Weegree AZS Politechnika Opolska 89:83 (28:13, 21:14, 17:30, 23:26)
Górnik Trans.eu: Damian Cechniak 17, Kamil Zywert 14, Grzegorz Kulka 13 (1x3), Karol Kamiński 13 (2), Krzysztof Jakóbczyk 7 (1), Maciej Koperski 7 (1), Marcin Wróbel 5 (1), Bartłomiej Ratajczak 5 (1), Rafał Glapiński 4, Damian Pieloch 4 (1), Damian Durski. Trener: Łukasz Grudniewski