Piłkarki PWSZ Wałbrzych wicemistrzem Polski

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzych ze srebrnym medalem Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. W niedzielnym finale podopieczne trenera Kamila Jasińskiego przegrały z broniącym tytułu Uniwersytetem Jagiellońskim 1:2.

Po raz czwarty w historii wałbrzyskiej uczelni reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wywalczyła medal Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Po ubiegłorocznym brązie, w niedzielę Jagoda Szewczuk i spółka sięgnęły po srebrny medal.
 
Ostatni dzień turnieju w Poznaniu wałbrzyszanki rozpoczęły od półfinałowej konfrontacji z Uniwersytetem Gdańskim. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1 i w rezultacie po raz drugi o zwycięzcy spotkania z udziałem naszych pań musiały zadecydować rzuty karne. Te ponownie lepiej wykonywały akademiczki z ulicy Zamkowej, które pokonując 3:2 pomorską drużynę awansowały do finału.
 
Faworytem spotkania o złoty medal były przedstawicielki Uniwersytetu Jagiellońskiego, które w ostatnich latach dwukrotnie stawały na najwyższym podium mistrzostw. Potyczka rozpoczęła się zgodnie z planem, bo od trafienia Natalii Nosalik, dzięki czemu na półmetku rywalizacji rywalki prowadziły 1:0. Druga odsłona stała jednak pod znakiem zdecydowanie lepszej postawy podopiecznych trenera Jasińskiego. Efekt - wyrównujący gol Ewy Cieśli z rzutu karnego podyktowanego za dotknięcie piłki ręką w polu karnym. Nasze panie za wszelką cenę starały się pójść za ciosem, jednak skuteczność nie była tego dnia najmocniejszą stroną zespołu PWSZ. Dość powiedzieć, iż futbolówka kilka razy obijała słupek i poprzeczkę bramki Denisy Mochnackiej. Niestety, niewykorzystane okazje zemściły się na wałbrzyszankach pod koniec meczu, gdy Natalia Sitarz pięknym uderzeniem nie dała szans Jagodzie Sapor. Jeszcze w ostatnich sekundach do remisu po raz drugi mogła doprowadzić Cieśla, jednak jej strzał z przedłużonego rzutu karnego odbiła wspomniana Mochnacka, a Klaudia Fabova nie zdążyła z dobitką. Ostatecznie piłkarki z Małopolski wygrały 2:1 i po raz trzeci z rzędu wywalczyły złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Nasze panie wzbogaciły się zaś o srebrny medal AMP, a także tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, który przypadł w udziale Fabovej.
 
- Pozostał lekki niedosyt, gdyż byliśmy równorzędnym przeciwnikiem bardziej doświadczonej drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w drugiej połowie gra toczyła się nawet pod nasze dyktando. Niestety, zabrakło odrobiny szczęścia i skuteczności. Z drugiej strony, nie możemy narzekać, bo tytuł wicemistrza kraju ma dla nas dużą wartość -, powiedział trener Jasiński.
 
Turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu
Półfinał:
PWSZ Wałbrzych - Uniwersytet Gdański 1:1, rzuty karne 3:2
Bramka dla PWSZ: Klaudia Fabova
 
Finał:
PWSZ Wałbrzych - Uniwersytet Jagielloński Kraków 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Natalia Nosalik, 1:1 Ewa Cieśla, 1:2 Natalia Sitarz
 
PWSZ Wałbrzych: Jagoda Sapor, Oliwia Rapacka, Julita Głąb, Marcjanna Zawadzka, Małgorzata Mesjasz, Monika Kędzierska, Klaudia Fabova, Jagoda Szewczuk, Karolina Ostrowska, Anita Bosak, Ewa Cieśla, Dominika Dereń, Natalia Piątek, Anita Turkiewicz. Trener: Kamil Jasiński. Kierownik drużyny: Jakub Nowicki. Trener bramkarzy: Rafał Wodzyński. Masażystka: Ewa Żeligowska
 
Mecz o 3. miejsce:
Uniwersytet Gdański - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn 0:0, rzuty karne 3:2
 
Klasyfikacja generalna AMP w futsalu kobiet
1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
5. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
7. Uniwersytet Szczeciński
8. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
9. Uniwersytet Warszawski
10. Akademia Wychowania Fizycznego z Poznaniu
11. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
12. Politechnika Śląska w Gliwicach
13-16. Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska, Szkoła Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
 
Nagrody indywidualne:
Najlepsza zawodniczka: Klaudia Fabova (PWSZ Wałbrzych)
Najlepsza bramkarka: Denisa Mochnacka (UJ Kraków)
Najlepsze strzelczynie: Patrycja Michalczyk (Uniwersytet Szczeciński) oraz Emilia Jarzyna (UW Warszawa) - 8 bramek
 
fot. użyczone
(ben)
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno