Będzie jaśniej na ul. Kopalnianej

Mieszkańcy ul. Kopalnianej w dzielnicy Konradów doczekają się oświetlenia ulicznego, o które walczyli od czterech lat. Kilka lamp sprawi, że w końcu poczują się bezpiecznie.

Ulica Kopalniana między ogródkami działkowymi a ul. Baczyńskiego to całkiem przyjemne miejsce do życia ale jedna kwestia nie pozwalała do tej pory mieszkańcom czuć się w pełni komfortowo. Brakowało oświetlenia ulicznego, przez co po zmroku robiło się niebezpiecznie.
 
- Na razie wożę dziecko do szkoły samochodem ale za chwilę pójdzie do 6 klasy więc będzie chodził na autobus a wieczorami robi się ciemno więc trochę się o niego boję. Brak lamp to gratka dla złodziei więc wszyscy mieszkańcy czują się niepewnie - mówi Małgorzata, mieszkanka dzielnicy Konradów.
 
 
O oświetlenie ulicy Kopalnianej mieszkańcy zabiegali od 2016 roku. Pisali pisma, zbierali podpisy i o pomoc zwracali się też do radnych ze swojej dzielnicy.
 
- Wziąłem sprawy w swoje ręce wraz z Radą Wspólnoty Samorządowej i wolontariuszami, panią Ewą i panem Jarkiem. Napisałem interpelację do pana prezydenta i trafiła ona do ZDKiUM. Dziękuję panu dyrektorowi za pilne i poważne potraktowanie tej sprawy. Będzie tu zainstalowane około 5 lamp. Teraz jest przygotowywana dokumentacja i do końca pierwszego półrocza 2020 lampy zostaną zamontowane i będzie tu wieczorami jaśniej i bezpieczniej - mówi radny Ryszard Nowak.
 
 
Czy znacie podobne, ciemne miejsca w Wałbrzychu, które wymagają doświetlenia? Dajcie znać w komentarzach.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno