I po feriach...
Dolnośląskie ferie dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się  dwutygodniowe zajęcia zimowe organizowane przez Centrum Kultury – Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy wraz ze świetlicami wiejskimi. 
Wyświetl galerię 1/8
Z  zajęć  skorzystało około pięćdziesięcioro dzieci z Gminy Głuszyca w wieku 6-12 lat. Oprócz  warsztatów plastycznych poprowadzonych przez artystę malarza Ryszarda Berczyńskiego dzieci uczestniczyły w warsztatach ekologicznych. O swoich egzotycznych podróżach do Afryki opowiadała z pasją radna Beata Drapała.

Uczestnicy zajęć poznali  wiele atrakcji turystycznych regionu: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Zamek Książ i Palmiarnię w Wałbrzychu, Multimedialne Muzeum Karkonoszy i Świat Kolejek w Karpaczu, Krainę Wygasłych Wulkanów w Dobkowie oraz Podziemne Miasto Osówka. 
 
Odwiedziny głuszyckiego Komisariatu Policji i remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej pozwoliły na zapoznanie się z pracą policjanta i strażaka. Wiele radości wzbudziły w dzieciach zajęcia z teatrzykiem z walizki zorganizowane  przez zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, a także konkursy plastyczne i ekologiczne. 

Zwieńczeniem wypoczynku od zajęć szkolnych był bal karnawałowy, na którym pojawiły się ulubione postaci z bajek - wróżki, księżniczki czy piraci. 
 


kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno