Problemy z komunikacją - kierowcy mylą trasy

Mieszkańcy Wałbrzycha, którzy poruszają się komunikacją miejską, wciąż zgłaszają nam nieprawidłowości. Najczęściej, dotyczy to kierowców, którym zdarza się pomylić trasę, być nieuprzejmym czy ignorować sytuację w autobusie. Spytaliśmy operatora (Śląskie Konsorcjum Autobusowe) o to, czy znana jest im sytuacja - odsyła nas do ZDKiUM, a zarząd milczy...

Sygnały od mieszkańców docierają od dłuższego czasu, ale ZDKiUM zapytany  przez nas o to, co zamierza zrobić - milczy od środy.
 
 
 
 
W 2018 roku otrzymaliśmy list od przedstawicieli ŚKA. Konsorcjum odpowiedziało w nim na zadane przez nas pytanie – jaką część załogi stanowią obywatele Ukrainy. Duża część skarg dotyczy obywateli tego państwa. 
 
Przypomnijmy, że w zeszłym roku jeden z ukraińskich kierowców miał 2,7 promila, ale nie przeszkadzało mu to wozić ludzi. 
 
Co napisało nam w 2018 roku konsorcjum w sprawie zatrudniania obcokrajowców?
 
Potwierdzamy, że załogę naszego przedsiębiorstwa tworzą obywatele polscy jak i obywatele innych państw. Zatrudnienie każdego pracownika odbywa się w zgodzie z powszechnie obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa. Nie prowadzimy analizy skarg pasażerów ze względu na narodowość czy obywatelstwo kierowcy autobusu, którego dotyczy skarga. Zaznaczamy, że zgodnie z dyspozycją art.11(3) kodeksu pracy niedopuszczalna jest jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu ze względu na m.in. narodowość.  Tworzenie tego rodzaju statystyk mogłoby stać się podstawą zarzutów związanych z ewentualną dyskryminacją w miejscu pracy. Z tych samym przyczyn, w omawianym kontekście nie jest zasadne wskazywanie jaką część załogi naszego przedsiębiorstwa stanowią obcokrajowcy. 
 
Jak udało nam się ustalić, kierowcy mylący trasę są pociągani do odpowiedzialności finansowej. 
 

Jeden z czytelników podesłał nam nagranie, na którym widać jak kierowca cofa na skrzyżowaniu.

Śląskie Konsorcjum Autobusowe rozpatruje  wszystkie skargi indywidualnie. Jak zapewnia – z każdym kierowcą przeprowadzony jest instruktaż stanowiskowy.  Przykładowo w 2018 roku do Śląskiego Konsorcjum wpłynęło tylko 7 skarg związanych z gwałtownym hamowaniem. 
 
A wy, macie jakieś nieprzyjemne doświadczenia związane z komunikacją miejską? Piszcie w komentarzach. My wciąż czekamy na odpowiedź z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.

red
foto:WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno