Nika Hurkacz i Filip Kosiński Mistrzami Dolnego Śląska Młodzików w tenisie ziemnym

W miniony weekend Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój był organizatorem Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików do lat 14. Na starcie imprezy stanęli przedstawiciele najważniejszych ośrodków tenisowych regionu, w tym silna ekipa miejscowego klubu. Dla gospodarzy były to bardzo udane mistrzostwa, bowiem prawie wszyscy zawodnicy z uzdrowiska stanęli na podium singla lub debla.

W weekendowych zmaganiach w Szczawnie-Zdroju barw miejscowego klubu bronili: Klaudia Owcarz, Natalia Niemiec, Filip Kosiński, Krystian Pniewski, Kornel Kolek oraz Maciej Piechowiak. W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się Nika Hurkacz, siostra słynnego Huberta (33. miejsce na liście ATP), który pierwsze medale w kategoriach młodzieżowych zdobywał jako przedstawiciel KT Szczawno-Zdrój. W finale Nika pokonała Amelię Stochniał z Wrocławia, a 3. lokata przypadła naszym graczom - Klaudii Owcarz oraz Natalii Niemiec. Dodatkowo duet Owcarz - Stochniał nie miał sobie równych w deblu zwyciężając w finale parę Hurkacz - Palus 6:0, 7:5.
 
W rywalizacji chłopców podwójnym, w singlu oraz deblu, Mistrzem Dolnego Śląska został Filip Kosiński, który choć jest o rok młodszy od rywali, nie oddał przeciwnikom choćby seta. Tuż za Kosińskim juniorem znalazł się Jan Konieczny z Wrocławia przed dwoma reprezentantami KT Szczawno-Zdrój: Kornelem Kolkiem oraz Krystianem Pniewskim. W deblu triumfowała para Kosiński - Pabisiak, która w finale pokonała duet Pniewski - Konieczny 6:4, 7:6.
 
 
fot. użyczone
(ben)
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno