Pralko suszarki w naszych domach. Praktyczny dodatek czy zbędny gadżet?

O ile pralki w naszych domach goszczą już od dawna, o tyle pralko suszarki to nadal nowinka. Nic w tym dziwnego, mimo że nie trzeba nią przeznaczać dodatkowego miejsca, koszty jego użytkowania są większe, niż ma to miejsce w przypadku zwykłej pralki. W naszym poradniku podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na zakup pralko suszarki oraz wyjaśniamy, na jakie jej elementy należy zwrócić uwagę.

Pralka, suszarka czy pralko suszarka?
Wybierając wyposażenie do domu, często mierzymy się również z wyborem urządzenia służącego do czyszczenia odzieży. O ile nikomu nie trzeba wyjaśniać tego, czym jest pralka, o tyle dobrze jest zastanowić, kiedy wystarczy nam pralka, a kiedy potrzebne będzie jeszcze dodatkowe urządzenie do suszenia. A jeśli już wiemy, że je potrzebujemy – to co wybrać? Suszarkę czy pralko suszarkę?


Kiedy zdecydować się na urządzenie do suszenia?
Suszarka lub pralko suszarka będzie dobrym wyborem w przypadku hoteli, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych – wszędzie tam, gdzie trzeba szybko wybrać i wysuszyć duże ilości bielizny. Urządzenia do szybkiego suszenia prania sprawdzą się dobrze również w domach rodziców małych dzieci. Maluchy miewają skłonności do błyskawicznego brudzenia ubranek, a suszarki i pralko suszarki są sposobem na uniknięcie rozwieszania prania w całym domu. Suszarka i pralko-suszarka – czy warto mieć w domu sprzęt do automatycznego suszenia? Tutaj znajdziesz więcej porad dotyczących wyboru suszarki.


Pralko suszarka to jedno urządzenie, które łączy w sobie dwie funkcje. Możesz w niej prać, a kiedy ten proces dobiegnie końca, w tym samym urządzeniu wysuszyć mokrą odzież. Wadą takiego rozwiązania jest to, że naraz można w niej robić tylko jedno – albo prać, albo suszyć. Dlatego samo suszenie będzie trwało krócej, niż gdyby rozwiesić je na tradycyjnej suszarce. Nadal jednak samo pranie zajmie więcej, niż wykorzystując również suszarkę do prania.


Suszarka, czyli sprzęt przeznaczony tylko do suszenia bielizny, to całkowicie oddzielne urządzenie, którego można używać niezależnie od działania pralki. Jednak suszarka również ma swoje wady – przede wszystkim należy na nią znaleźć miejsce. Zobacz pralko-suszarki dostępne w Neo24 i wybierz tę, która powinna znaleźć się w Twoim domu.


Jak działa suszarka i pralko suszarka?
Niezależnie od tego, jakie urządzenie wybierzesz, jeśli zależy Ci na ekonomicznym suszeniu, zwróć uwagę na sposób suszenia w wybranym przez Ciebie sprzęcie. Co mamy do wyboru?


Suszarka ewakuacyjna
Ten rodzaj urządzenia polecamy w miejscach, gdzie istnieje możliwość podłączenia do wentylacji. Suszarka zasysa powietrze z otoczenia, następnie ogrzewa je i po wprowadzeniu prania w ruch wirowy, osusza je z jego pomocą. Co ważne, tego rodzaju suszarka nie zużywa żadnych dodatkowych mediów, a więc koszt eksploatacji jest stosunkowo niski.


Suszarka kondensacyjna
Polecamy je miejsc, w których nie ma możliwości podłączenia do przewodu wentylacyjnego. Osuszana bielizna wytraca wodę do znajdującego się wewnątrz urządzenia pojemnika. Z tego powodu rośnie koszt zużywanej energii, a dodatkowo należy pamiętać o regularnym opróżnianiu pojemnika na wodę.

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno