Weekend pod Parą

W najbliższy weekend - 29 lutego i 1 marca, na terenie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się kolejna edycja Weekendu pod Parą. Jest to comiesięczna inicjatywa mająca na celu zachęcenie gości do zapoznania się nie tylko ze zdobyczami techniki przemysłowej, ale i zabawy. 

Zdaniem organizatorówniezwykle ważnym jest, by nauka i zabawa szły ze sobą "w parze", dlatego Weekend pod Parą to nie tylko przejażdżka po bocznicy oryginalną lokomotywą parową, ale i możliwość zwiedzania muzeum z wykwalifikowanymi przewodnikami, którzy opowiedzą o eksponatach i zapoznają gości z historią kolei w Polsce i w Europie.
 
 
Szczególnie atrakcyjna jest możliwość zobaczenia „od kuchni” pracy maszynisty – rozpalanie pieca, wszystkie czynności związane z obsługą lokomotywy, czyli obrządzanie parowozu, a także prac drużyny parowozowej w trakcie obsługi Królowej Szlaków, lokomotywy TKt48-18.
 
 
Przewozy realizowane są w oba weekendowe dni, tj. 29 lutego (sobota) i 1 marca (niedziela) o pełnych godzinach: 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00.
Koszt biletu na trasie parowozowej to 20 złotych za osobę.
 
Na zachętę przedstawiamy film ilustrujący użycie lokomotywy TKt48-18 i innych maszyn z kolekcji Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska:
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno