Menu

Strażacy pożegnali kolegów odchodzących na emeryturę

Wałbrzyscy strażacy pożegnali swoich kolegów, którzy odeszli na emeryturę. Wśród strażaków żegnających się ze służbą znalazł się dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1. Nie zabrakło podziękowań i wzruszeń.

Strażacy pożegnali kolegów odchodzących na emeryturę
Podczas uroczystości żartowano, że odchodzący strażacy pamiętają funkcje, których już dawno nie ma w Straży Pożarnej. Dowódca Piotr Miłosz swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął w 1988 roku.  Oprócz niego, na emeryturę odeszli aspirant Krzysztof Prokop, młodszy brygadier Dariusz Buczel i  brygadier Robert Bagniuk.
 
 
Jak były już dowódca wspomina swój pierwszy dzień w pracy i czy podczas odejścia na emeryturę towarzyszą mu te same emocje?
 
- Mój pierwszy dzień w pracy wyglądał w ten sposób, że tu gdzie w tej chwili jest jadalnia, była nasza szatnia. Po wejściu, jeden ze starych strażaków spytał się „A ty co tutaj robisz? Kim ty w ogóle jesteś?”. Później oczywiście była fajna współpraca i same miłe chwile. Dzisiejszy dzień jest zupełnie innym dniem, ponieważ od tych 32 lat w straży pożarnej zmieniło się praktycznie wszystko. Od sprzętu, poprzez wyposażenie, budynki. Bicie serca jest na pewno takie samo.  - mówi brygadier Piotr Miłosz, były dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1.
 
Praca w straży to przede wszystkim ratowanie ludzkiego życia. Co utkwiło byłemu dowódcy najbardziej w pamięci?
 
- Ratowaliśmy człowieka, który wpadł w poślizg i wpadł w drzewo. Był tak wciśnięty w blachy, że nie można było go wyciągnąć. Walczyliśmy , by go wyciągnąć przez dwie, trzy godziny. Mieliśmy nadzieję, że przeżyje. Natomiast niestety okazało się, że zmarł. To była najbardziej przykra akcja, którą pamiętam, ponieważ nasza praca nie udała się.  - mówi brygadier Piotr Miłosz, były dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1.
 
Piotr Miłosz wspominał również miłe chwile. 
 
 
- Takich akcji było bardzo dużo – na przykład akcja w Książu. Gdzie bądź, co bądź uratowaliśmy zamek. Takich akcji jest na co dzień bardzo dużo. Każda akcja, gdzie pomagamy ludziom i ratujemy - to akcja, gdzie się cieszymy. - mówi brygadier Piotr Miłosz, były dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1.
 
Co będzie robić na zasłużonej emeryturze?
 
- Na początek, żona wypisała mi pół zeszytu tego co mam naprawić w domu, pomalować i co zrobić. Po jakimś czasie pewnie będę szukać jakiejś pracy. Może nie dla zarobku, ale żeby się wyrwać z domu i nie siedzieć tylko przed telewizorem. - mówi brygadier Piotr Miłosz, były dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1.
 
Jak podkreślał komendant wałbrzyskiej staży pożarnej, Krzysztof Szyszka. Będzie trudno zastąpić tak doświadczonych pracowników.
 
Już za około 2 miesiące będzie ogłoszony nabór do straży. Na chwilę obecną jest 5 wakatów. 
pm
foto: P.Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sikawa (1 marca 2020 10:22)
Cała czwórka to strażak za biurka,
;D (29 lutego 2020 10:57)
Cytuję użytkownika: Ochotnik
Wzruszajace,czy znajdzie sie ktos kto zastapi tych staruszkow odchodzacych na emeryture?;(
Staruszków!?! Toż to cholpy, jak tury. W sile wieku. Program: "kapcie, TV i kanapa" wogòle nie wchodzi w rachubę. Po tygodniu znajdą sobie inne zajęcia, w których będą równie dobrzy. Bo w miejscu nie siedzą. Ale pytanie o przyszłość straży, to i ja sobie zadaję...
Ochotnik (28 lutego 2020 23:25)
Wzruszajace,czy znajdzie sie ktos kto zastapi tych staruszkow odchodzacych na emeryture?;(
XY (28 lutego 2020 13:20)
Szacunek!

Dodaj komentarz

straz  |   pozarna  |   pozegnanie  |   dowodca  |   emerytura  |   nagrody  |   jrg  |   walbrzych  |  

Postęp prac w remontowanej willi dr Issmera

Ewakuacja 400 osób ze szkoły w Kamiennej Górze

Kilka słów prezydenta o jutrzejszym Dniu Wszystkich Świętych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij