Menu

Ekstraliga: historyczna wygrana w Koninie

Historia tworzy się na naszych oczach. W dotychczasowych kontaktach piłkarkom AZS-u PWSZ udało się zaledwie dwukrotnie, nie licząc walkowera, zremisować na boisku Medyka Konin. Aż do 29 lutego tego roku, kiedy to na inaugurację rundy wiosennej Ekstraligi wałbrzyszanki zwyciężyły w Koninie 2:0 (!).

Pierwsza połowa inauguracyjnego pojedynku w Koninie stała pod znakiem ataków znacznie wyżej notowanych gospodyń. Rywalki przeważały, stwarzały okazje strzeleckie, jednak mądrze grające w defensywie wałbrzyszanki nie dopuszczały do zagrożenia we własnym polu karnym. Efekt - bezbramkowy remis do przerwy.

Druga część rozpoczęła się idealnie dla akademiczek, który już w 48 minucie wyszły na prowadzenie. Ewa Cieśla dośrodkowała z rzutu wolnego, a Alicja Materek celną główką otworzyła wynik potyczki. Stałe fragmenty okazały się kluczem do późniejszego sukcesu, gdyż w 61 minucie kolejne dośrodkowanie Cieśli, tym razem z rzutem rożnego, trafiło do Klaudii Fabovej, która przedłużyła głową na krótki słupek do Anity Turkiewicz, a ta strzałem z najbliższej odległości podwyższyła przewagę gości. W kolejnych fragmentach gra toczyła się ponownie pod dyktando Medyka, jednak na nic zdała się przewaga miejscowych. Bardzo dobrze bowiem spisywała się obrona AZS-u PWSZ, jak i broniąca dostępu do naszej bramki Jagoda Sapor. Ostatecznie wynik 2:0 utrzymał się do końca meczu i historyczna wygrana zespołu trenera Jasińskiego w Koninie stała się faktem.