Menu

Spotkania kontrolne: dwa oblicza Górnika (FOTO)

Piłkarze Górnika zanotowali kolejne zwycięstwo w okresie przygotowawczym do marcowej inauguracji rundy wiosennej klasy A. W sobotę biało-niebiescy pokonali Polonię Bystrzyca Kłodzka 5:3, choć po zaledwie kwadransie gry przegrywali 0:2, a na półmetku sparingu remisowali 2:2. Wczorajszy sparing był świetną okazją, aby naszym piłkarzom przekazać nowe stroje w całości sfinansowane przez kibiców Górnika.

Pojedynek na Ratuszowej rozpoczął się od dwóch szybko zdobytych goli rywali, którzy wykorzystując błędy naszej defensywy po zaledwie kwadransie gry wygrywali 2:0. Na szczęście po okresie przewagi Polonii do głosu doszli gospodarze. Co prawda strzał Michała Bartowiaka z rzutu wolnego trafił w słupek, ale w 29 minucie doświadczony zawodnik miejscowych był już dokładniejszy, gdy skutecznie wykorzystał podanie Marcina Smoczyka. W 35 minucie mieliśmy już remis 2:2 - Bartkowiak dograł w pole karne do Bartłomieja Siwińskiego, który ustalił wynik do przerwy.

Druga część stała pod znakiem znacznie lepszej postawy gospodarzy. W efekcie, w 57 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Krawczyk, który w przerwie zastąpił na boisku Siwińskiego. W 76 minucie rozpędzeni wałbrzyszanie prowadzili już 4:2 po precyzyjnym strzale z 20 metrów Bartkowiaka. Kilkadziesiąt sekund później Patryk Rzeszotko przejął futbolówkę, następnie podał do Bartkowiaka, który zagrał wzdłuż bramki do Mateusza Sobieskiego, a ten uderzeniem z 10 metrów trafił do siatki. W końcówce bystrzyczanie zanotowali co prawda trzeciego gola, ale to było wszystko w wykonaniu gości, którzy przegrali na Ratuszowej 3:5.

Jak wspomnieliśmy powyżej, kibice Górnika sprawili swym ulubieńcom niezwykle miłą niespodziankę przekazując na ręce kapitana zespołu, Mateusza Sobiesierskiego, komplet strojów piłkarskich, w których biało-niebiescy będą w najbliższych miesiącach wiosny rywalizować o czołowe miejsca klasy A.

Spotkanie kontrolne
Górnik Wałbrzych - Polonia Bystrzyca Kłodzka 5:3 (2:2)
Bramki dla Górnika: Michał Bartkowiak 2, Bartłomiej Siwiński, Piotr Krawczyk, Mateusz Sobiesierski
Górnik: Kamil Reczulski (46 Patryk Bińkowski), Mateusz Sobiesierski, Wojciech Frączek, Marcin Smoczyk, Dawid Rosicki, Radosław Marciniak, Mateusz Biskup, Patryk Rzeszotko, Piotr Krawczyk, Michał Bartkowiak, Bartłomiej Siwiński (46 Piotr Chałupka). Trener: Marcin Domagała