Menu

I liga koszykarzy: wracamy na fotel lidera

Koszykarze Górnika Trans.eu z nawiązką zrewanżowali się ekipie WKK Wrocław za jedyną w obecnym sezonie porażkę przed własną publicznością. W niedzielnym meczu w stolicy Dolnego Śląska zwyciężyli aż 78:65, dzięki czemu powrócili na fotel lidera I ligi.

Około 150 kibiców wspierało koszykarzy Górnika Trans.eu w wyjazdowym meczu na szczycie I ligi z WKK Wrocław. Nic zatem dziwnego, iż biało-niebiescy czuli się jakby grali u siebie, powyższe zresztą słowa regularnie skandowali fani naszej drużyny. Początek pierwszej kwarty należał zdecydowanie do gości, którzy w 7 minucie prowadzili 15:6. Im bliżej było jednak końca inauguracyjnej ćwiartki, tym nasza przewaga stopniowo malała i w rezultacie po 10 minutach Górnicy wygrywali jedynie 17:16. W kolejnej gra przez długi czas toczyła się pod lekkie dyktando wałbrzyszan (27:22, 34:28), jednak w ostatnich sekundach przed przerwą przeciwnik zniwelował straty do zespołu trenera Grudniewskiego, stąd na półmetku derbowej rywalizacji mieliśmy remis 38:38.

Mając w pamięci tradycyjne problemy Górników w trzeciej kwarcie większości dotychczasowych spotkań, obawialiśmy się postawy przyjezdnych w drugiej połowie potyczki. Tymczasem kluczem do późniejszego, zasłużonego zwycięstwa naszej drużyny okazała się doskonała postawa przede wszystkim w trzeciej ćwiartce. Chodzi tu głównie o agresywną obronę oraz grę zespołową Górnika, co po meczu podkreślał Rafał Glapiński, kapitan biało-niebieskich. Dość napisać, iż w tej kwarcie miejscowi zdobyli zaledwie 9 przy 22 "oczkach" przyjezdnych, którzy po 30 minutach prowadzili 60:47. W ostatniej ćwiartce nasi spokojnie utrzymywali bezpieczną przewagę, która momentami oscylowała wokół 20 punktów (70:47, 77:58). Ostatecznie chłopcy Grudniewskiego zwyciężyli 78:65 z nawiązką rewanżując się ekipie Piotra Niedźwiedzkiego za porażkę w Wałbrzychu 80:82.

I liga koszykarzy
XXVI kolejka
WKK Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:78 (16:17, 22:21, 9:22, 18:18)
Górnik Trans.eu: Damian Cechniak 23, Krzysztof Jakóbczyk 14 (2x3), Kamil Zywert 12 (1), Grzegorz Kulka 10, Damian Pieloch 9 (1), Karol Kamiński 5 (1), Marcin Wróbel 2, Maciej Koperski 2, Damian Durski 1, Rafał Glapiński, Bartłomiej Ratajczak. Trener: Łukasz Grudniewski