W Głuszycy znów pobiegli Tropem Wilczym(Szkic)
Już po raz szósty głuszyczanie w aktywny sposób uczcili pamięć pomordowanych bohaterów podziemia antykomunistycznego poprzez liczny udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w niedzielę 1 marca. Na 5,5-kilometrową trasę ze startem z placu przy kaplicy św. Józefa w Głuszycy wyruszyły rodziny z dziećmi, młodzież i seniorzy, a także wiele osób ceniących sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. 
Przed startem wszyscy uczestnicy biegu wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Andrzeja Kolisza ze Stowarzyszenia Waligóra Run. Na mecie czekał na biegaczy i kijkarzy ciepły posiłek oraz chwila odpoczynku w promieniach marcowego słońca. Uczestnicy wydarzenia włączyli się również do zbiórki wspomagającej rehabilitację dzieci, podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum.  
 
 
Przypomnijmy, że pomysłodawcą i organizatorem największego ogólnopolskiego biegu pamięci jest Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie. W tegorocznej, ósmej już edycji biegu hołd Żołnierzom Niezłomnym oddało ponad 75 tys. osób w 365 miastach. Bieg jest częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci  Żołnierzy Wyklętych, przypadającego dnia 1 marca.
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno