Menu

W Głuszycy znów pobiegli Tropem Wilczym(Szkic)

Już po raz szósty głuszyczanie w aktywny sposób uczcili pamięć pomordowanych bohaterów podziemia antykomunistycznego poprzez liczny udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w niedzielę 1 marca. Na 5,5-kilometrową trasę ze startem z placu przy kaplicy św. Józefa w Głuszycy wyruszyły rodziny z dziećmi, młodzież i seniorzy, a także wiele osób ceniących sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. 
W Głuszycy znów pobiegli Tropem Wilczym(Szkic)
Przed startem wszyscy uczestnicy biegu wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Andrzeja Kolisza ze Stowarzyszenia Waligóra Run. Na mecie czekał na biegaczy i kijkarzy ciepły posiłek oraz chwila odpoczynku w promieniach marcowego słońca. Uczestnicy wydarzenia włączyli się również do zbiórki wspomagającej rehabilitację dzieci, podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum.  
 
 
Przypomnijmy, że pomysłodawcą i organizatorem największego ogólnopolskiego biegu pamięci jest Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie. W tegorocznej, ósmej już edycji biegu hołd Żołnierzom Niezłomnym oddało ponad 75 tys. osób w 365 miastach. Bieg jest częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci  Żołnierzy Wyklętych, przypadającego dnia 1 marca.
 
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

bieg tropem wilczym  |   głuszyca  |   roman głód  |   bieg  |   hospicjum  |   żołnieże wyklęci  |   hołd  |  

Pobiegli Tropem Wilczym w Parku Sobieskiego (FOTO)

Budują miasteczko wiertnicze w Głuszycy

Głuszyca: Trwa budowa miasteczka wiertniczego.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij