Warsztaty ekologiczne w głuszyckim przedszkolu

Po uczniach szkół podstawowych przyszedł czas, by w warsztatach ekologicznych wzięli udział jeszcze młodsi głuszyczanie. 

Warsztaty dla najmłodszych zatytułowane „Odpady? Selektywnie i ekologicznie!” zaplanowane były w wymiarze 2 godzin lekcyjnych (2 razy po 45 minut) i składały się z kilku części:

 

Rozmowa z uczniami – pytania pomocnicze, kierujące, pozwalają na wprowadzenie do tematu i rozpoznanie wiadomości i umiejętności uczniów.

 

Mapa myśli – budowanie mapy skojarzeń ze słowem odpady, szukanie wspólnie faktycznych i pozornych odpadów w naszych skojarzeniach. Zastanawiamy się wspólnie, czy wzrost liczby odpadów jest problemem.

 

Wiersz z obrazkami – interpretacja tekstu dotyczącego odpadów, obrazowanego ilustracjami, rozwijającego umiejętność selektywnego gromadzenia odpadów.

 

Upcykling – warsztaty ze skrawka. To część praktyczna, kiedy razem z uczniami budujemy zabawki, przydatne rzeczy z pozornych odpadów takich jak: butelki PET, rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych, słoiczkach, kubkach papierowych itp.

 

Konkurs – na zakończenie zajęć organizowany jest konkurs z symbolicznymi nagrodami, którego zadaniem jest utrwalenie zdobytych wiadomości w czasie zajęć.

 

Cel warsztatów to przede wszystkim zwiększenie świadomości ekologicznej głuszyckiej młodzieży, budzenie postaw proekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących selektywnej zbiórki odpadów.

 

Zajęcia prowadzone były przez osoby z wykształceniem pedagogicznym. Burmistrz Roman Głód przekazał także komplet pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów. Całość zadania została sfinansowana ze środków Gminy Głuszyca.

 

 

red

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno