Jeden zniknie, a drugi się odrodzi. Co ze stadionami?

Miasto zapowiedziało remont stadionu przy ul. Chopina na Nowym Mieście, jednocześnie trwa zbiórka funduszy przez trzy wałbrzyskie kluby. 

Obiekt przy ul. Ratuszowej zostanie przebudowany. W jego miejscu pojawi się basen. Cały proces „przeprowadzki" ma potrwać dwa lata. 
 
- Nasze, inwestora i miasta  działania na Nowym Mieście polegają na tym, by płynnie przejść z obiektu obecnego (który nie spełnia norm). Chcemy docelowo przesuwać te środki na Nowe Miasto. Chcemy, by stadion  stał się nową wizytówką miasta. Chcemy, by był reprezentacyjnym stadionem, który pozwala na rozgrywki w wyższych klasach. - mówi prezes Centrum Aktywnego Wypoczynku, Aqua Zdrój, Piotr Rachwalski. 
 
Trzy wałbrzyskie kluby sportowe(Górnik Wałbrzych, Górnik Nowe Miasto i Miners) porozumiały się z gminą Wałbrzych i wspólnie zabiegają o rewitalizację stadionu na Nowym Mieście.
 
Zakres niezbędnych inwestycji jest bardzo duży, dlatego kluby porozumiały się i wspólnie organizują społeczną zbiórkę na wkład własny do przyszłych projektów rewitalizacyjnych. 
 
Stadion na Nowym Mieście ma być dopasowany do miejskich potrzeb. 
 
- Musimy te modernizacje i planowane remonty dopasować do możliwości i realiów. Powiem z doświadczenia -  przy planowaniu inwestycji na Nowym Mieście, sama kwestia ustalenia czy oświetlenie ma wystarczać do rozgrywek drugiej czy trzeciej ligi, różni się o kilka milionów złotych. Będąc  tzw. dolnej strefie – wiemy, że przez kilka lat nie grozi nam granie w drugiej lidze. Musimy dostosować się, nie zamykając dróg. Musimy inwestować w sposób racjonalny. Nie zrobimy obiektu pod rozgrywki reprezentacji Polski, których tu nie będzie. Trzeba to robić z głową i w sposób ekonomiczny. - mówi prezes Centrum Aktywnego Wypoczynku, Aqua Zdrój, Piotr Rachwalski.
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno