Mistrzostwa Dolnego Śląska pod dyktando szczawieńskich tenisistów

Po Mistrzostwach Dolnego Śląska młodzików (U-14) przyszedł czas na rywalizację skrzatów (U-12) oraz kadetów (U-16). W obu kategoriach czołowe role odegrali tenisiści KT Szczawno-Zdrój.

Mistrzostwa skrzatów przeprowadzono w Szczawnie-Zdroju. Choć na starcie stanęła plejada dolnośląskich graczy, to rywalizacja toczyła się pod dyktando gospodarzy. Złoty medal bez straty seta wywalczył Goran Burbo, który w finale pokonał Marcela Guzińskiego - obaj reprezentują barwy KT Szczawno-Zdrój. Na kolejnych pozycjach uplasowali się gracze z Wrocławia: Igor Dziedzina oraz Paweł Piskozub. W deblu najlepsza okazała się para Burbo - Michał Nadała (Głogów), która na podium wyprzedziła duet Guziński - Dziedzina. W turnieju dziewcząt 1. miejsce przypadło Laurze Urbańczyk z Polkowic przed Jessicą Pabisiak z Legnicy oraz Nadią Ptak i Weroniką Skowrońską (obie z Wrocławia).

 

Kadeci, a więc gracze U-16, rywalizowali we Wrocławiu. W tej kategorii wiekowej podopieczni trenera Roberta Kosińskiego również należeli do czołowych zawodników mistrzostw. W finale singla wystąpił Antoni Pankowski, który sięgnął po 2. miejsce przegrywając z Piotrem Siekanowiczem. W deblu bezkonkurencyjny okazał się nasz duet Pankowki - Gabriel Wójcicki, który sięgnął po mistrzowski tytuł.

 

 

fot. użyczone
(ben)
redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno