Kolejne zmiany na stadionie przy ulicy Jagiellońskiej

Regularnie zaglądamy na stadion przy ulicy Jagiellońskiej, ale nasza ciekawość nie może dziwić, gdyż na obiekcie Gwarka/Diamentu ciągle coś się dzieje. Jakiś czas temu informowaliśmy o instalacji nowych siedzisk dla kibiców, ale to dopiero początek widocznych zmian na stadionie wałbrzyskiego klubu.  

Na początku bowiem marca na stadionie postawiono zupełnie nowe wiaty zawodników rezerwowych, które zastąpiły stare, wysłużone, choć charakterystyczne dla klubu boksy. Jak poinformował Łukasz Prugar, prezes Gwarka, inwestycja została sfinansowana przez firmę Henkel, a jej efekty możemy oglądać na załączonych zdjęciach.

 

- To kolejny element układanki związanej z infrastrukturą stadionu przy ulicy Jagiellońskiej. Każdego dnia staramy się udowadniać, że przy odpowiednim zaangażowaniu można naprawdę wiele zdziałać. Naszym marzeniem jest to, aby dzieci trenujące u nas miały jak najlepsze warunki do gry w piłkę nożną, bo na to po prostu zasługują -, powiedział Prugar.

 

Po wymianie wiat przyszedł czas na renowację murawy. W środę na obiekcie pojawili się przedstawiciele firmy GreenGo, którzy rozpoczęli działania przygotowujące do pełnego dosiewu trawy. W ramach prac, które najprawdopodobniej potrwają do końca przyszłego tygodnia, wykonane zostaną między innymi: dwukrotna wertykulacja, napowietrzanie gleby, usunięcie starej trawy, dosiew wgłębny, posypanie nawozu, przykrycie ziemią oraz wałowanie. Efekt działań poznamy pod koniec maja, ale już dziś prezes Prugar nieco żartując zapowiada, że możemy się spodziewać murawy rodem ze stadionu Wembley.

 

 

fot. użyczone
(ben)
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno