Menu

Grypa w dobie koronawirusa

W Polsce w drugim tygodniu marca zanotowano ponad 158 tys. przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Z powodu tej choroby zmarło w tym czasie siedem osób.

Grypa w dobie koronawirusa
Z zestawień instytutu wynika, że od 8 do 15 marca odnotowano 158 tys. 677 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Siedem osób zmarło. Nie było wśród nich dzieci. Dwa przypadki śmiertelne odnotowano w województwach podkarpackim i wielkopolskim, po jednym w województwach kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, łódzkim.
 
Z powodu grypy lub jej podejrzenia do szpitala skierowano w tym okresie 1 228 osób, najwięcej z tych osób miało objawy ze strony układu oddechowego.
 
Specjaliści przekonują, że dobrym sposobem zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy są szczepienia. Niezwykle istotne, jak podkreślają eksperci, jest przestrzeganie zasad higieny, m.in. częste mycie rąk oraz kichanie i kasłanie w zgięcie łokciowe. Dzięki temu dłonie nie zostaną skażone wirusem i chory nie przeniesie go na inne osoby. W miejscach publicznych i w środkach transportu należy unikać niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia.
 
 
Lekarze radzą, aby zadbać o kondycję fizyczną i właściwą dietę, co ma znaczący wpływ na odporność. (PAP)
 
Autorka: Klaudia Torchała
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Poli (18 marca 2020 6:26)
Informacje są przerażające.Caly czas bombardują nowymi przypadkami zgonów.Rozumiem że trzeba informować,ale trzeba dokładnie sprawdzić,czy podana wiadomość jest 100% prawdziwa.Spoleczemstwo nasze i tak jest dość przestraszone.Wiadomosci czytają dzieci ,mające słabą psychikę,co odbija się na ich zachowaniu.Teraz koronawirusa ,a potem choroba psychiczna ,która będzie trzeba leczyć,co nie jest takie łatwe.Czy autorka artykułu dokładnie sprawdziła te dane które podaje.
grypin (17 marca 2020 22:32)
tak, 158 tys. przypadków grypy... a moze tak jakieś info, skad lekarz wie, ze mam grypę? ilu z tych pseugo 158 tys. gryp mialo test, ktory to potwierdził? Ano wlasnie, zwykłe przeziebienia kwalifikujecie jako grypa a potem przerażające statystyki!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   grypa  |   choroba  |   wirus  |   koronawirus  |   zachorowania  |  

Koszykówka: dziś mecz Górnika z Polonią

Ostatnie prace na obwodnicy

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij