Wałbrzyszanie sumiennie odbywają kwarantannę

Policja wspiera działania służby sanitarnej w walce z koronawirusem i apeluje  do mieszkańców powiatu wałbrzyskiego o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej. W naszym mieście nie odnotowano naruszenia zasad kwarantanny

Wałbrzyska policja wspiera służby sanitarne w walce z panującym wirusem. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy.
 
- Wałbrzyszanie jak najbardziej stosują się do zaleceń Sanepidu i spędzają tę kwarantannę w miejscach wyznaczonych. Do tej pory nie odnotowaliśmy żadnego przypadku by jakaś osoba nie stosowała się do kwarantanny - mówi rzecznik wałbrzyskiej policji Agnieszka Głowacka-Kijek.
 
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu codziennie otrzymuje informacje dotyczące osób podlegających kwarantannie domowej. Policjanci wyposażeni w środki ochrony osobistej, każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, czy przestrzegają zasad bezpieczeństwa i czy potrzebują pomocy lub wsparcia. 
 
- Codziennie rano aktualizowana jest lista adresów, gdzie dane osoby poddane kwarantannie przebywają. Funkcjonariusze z poszczególnych dzielnic otrzymują takie listy i w ciągu służby udają się pod  te adresy w różnych porach dnia aby sprawdzić czy te osoby tam przebywają - wyjaśnia Agnieszka Głowacka-Kijek
 
Jeśli chodzi o sprawdzenia osób objętych kwarantanna domową, odbywają się one głównie w pobliżu miejsc kwarantanny, przeważnie telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań.
 
Jednak każdy patrol, którego zadaniem jest sprawdzenie osób objętych kwarantanną posiada na wyposażeniu pakiet sanitarny. To m.in.: rękawiczki, maski, kombinezony i okulary ochronne. Nie spodziewajmy się, że funkcjonariusze w każdym przypadku będą mieli to ubrane. Owszem jak zajdzie taka potrzeba to skorzystają z pakietu zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych.
 
Pamiętajmy, że policjantów możemy prosić o każdą pomoc. Wszystkie potrzeby, które wykraczają poza nasze kompetencje, mundurowi niezwłocznie przekażą odpowiednim instytucjom, które zajmą się ich realizacją.
 
Apelujemy aby stosować się do zaleceń służb, o zachowanie spokoju, wzajemne wsparcie oraz rozważne zachowania. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko zarażenia.
 
Na facebooku policji pojawiła się również kolejna, tym razem żartobliwa prośba. Dostosujecie się?

 

red

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno