Menu

Koronawirus: Bilans dnia(22.03.2020)

Kolejny dzień to kolejny wzrost liczby zachorowań. Zebraliśmy dla was aktualne statystyki z Wałbrzycha, województwa i kraju. Zobacz także, co wydarzyło się w ostatnim tygodniu. 

Koronawirus: Bilans dnia(22.03.2020)

Po godzinie 21:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Są to pacjenci z województwa lubelskiego, podkarpackiego oraz podlaskiego. W całym kraju mamy już 634 zakażonych w tym niestety siedem ofiar śmiertelnych.

 

Aktualne statystyki w Wałbrzychu: 
 
- liczba osób zakażonych - 0
- liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 155
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 211
- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV- 17
 
Aktualne statystyki dla województwa dolnośląskiego:
 
- liczba osób zakażonych: 79
- liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 3017,
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -3039,
- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 100.

 

Aktualne statystki w Polsce:

 

- liczba osób zakażonych - 634

- liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju - 80348

- liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 48632
 
 
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 58826
- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 1084
 
Najważniejsze informacje, jakie przekazywaliśmy w ostatnim tygodniu:
 
 
Szl
foto: Pixabay
redakcja@walbrzych24.com

 

 

 

Komentarze

Ja2 (24 marca 2020 23:04)
Cytuję użytkownika: kronikarz
Ja w to wszystko przestaje wierzyć. Co one mierzą dokładnie te testy?Czym to się różni od zwykłego przeziębienia ? Dziennie statystycznie umiera w Polsce na różne choroby 1100 osób i nikt nie ogłasza paniki.A tu 6 zmarłych spowodowało zbiorowa schizofrenie.Nie bądźcie jak owca w stadzie
Nie wszystkie choroby są tak zaraźliwe, to po pierwsze. Po drugie, nie wszystkie mają taką śmiertelność. Po trzecie, nie wszystkie są tak nieznane, nie na wszystkie nie ma leków ani szczepionek. Zdrowia i odpowiedzialności za siebie i innych życzę
P (23 marca 2020 18:02)
Kronikarz, ty to taki "mądry" jesteś bo jeszcze ciebie to nie dotyczy prawda ??? Jak nie masz pojęcia jak wygląda przebieg tego dziadostwa, to schowaj swoja głupotę dla siebie. Mnie sprawa niestety dotyczy... nie życzę ci tego co przeżywam z rodziną. Życzę ci jedynie pokory.
kronikarz (23 marca 2020 9:26)
Ja w to wszystko przestaje wierzyć. Co one mierzą dokładnie te testy?Czym to się różni od zwykłego przeziębienia ? Dziennie statystycznie umiera w Polsce na różne choroby 1100 osób i nikt nie ogłasza paniki.A tu 6 zmarłych spowodowało zbiorowa schizofrenie.Nie bądźcie jak owca w stadzie
Ewa (22 marca 2020 23:03)
Nic dziwnego ...w dzień jak i w nocy ludziska (ciemnoty)chodzą grupkami. ..po niezbędne rzeczy do życia papierosy i alkohol szok ????????
Ewa (22 marca 2020 22:52)
Nic dziwnego ...w dzień jak i w nocy ludziska (ciemnoty)chodzą grupkami. ..po niezbędne rzeczy do życia papierosy i alkohol szok ????????

Dodaj komentarz

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij