Kiedy będzie spadek zachorowań?

Kiedy będzie spadek zakażeń koronawirusem w Polsce? Jak informuje Puls Biznesu - jest wyliczenie spółki ExMetrix zajmującej się prognozowaniem gospodarczym i społecznym. 

Według prognozy - liczba osób zakażonych w Polsce może wynieść około 9 tys. i powinna zostać osiągnięta około 20 kwietnia 2020 roku.  Około 15-20 kwietnia powinno nastąpić wyraźne zahamowanie.
 
- Od pierwszego zanotowanego przypadku do osiągnięcia maksimum upłynie u nas prawdopodobnie ok. 48 dni, podczas gdy w Chinach było to ok. 40 dni. Najszybszy przyrost osób zakażonych może wynieść około 400 na dobę, co nastąpi w okresie od 28 marca do 8 kwietnia (między 25 a 35 dniem epidemii). - twierdzi Główny analityk firmy Ryszard Łukoś 
 
Po 8 kwietnia liczba zachorowań powinna rosnąć wolniej, zaś bardzo wyraźne zahamowanie powinno być widoczne około 15 kwietnia.
 
Analizę oparto na podstawie przebiegu epidemii w innych krajach. Uwzględniono m.in. czynniki meteorologiczne, stan opieki zdrowotnej w danym kraju i kondycji zdrowotnej społeczeństwa oraz poziom restrykcji stosowanych przez władze i przestrzeganie ich przez obywateli.
 
red/Puls Biznesu
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno