II liga siatkarzy: sezon oficjalnie zakończony

Polski Związek Piłki Siatkowej oficjalnie zakończył rozgrywki II ligi siatkarzy. Awans na wyższy szczebel uzyskały: Białostocka Akademia Siatkówki Białystok, MKS Avia Świdnik, LKS Czarni Rząśnia oraz STS Olimpia Sulęcin. MKS Aqua-Zdrój uplasował się na 2, 3. miejscu w grupie IV. 

Jak się dowiedzieliśmy, PZPS zaoferował awans do I ligi również mistrzowi naszej grupy, zespołowi MKST Astra Nowa Sól, jednak reprezentant Lubuskiego nie skorzystał z propozycji. Chęć występów na wyższym szczeblu wyraził za to Sobieski Arena Żagań, a więc pogromca w rundzie play-off MKS-u Aqua-Zdrój. Do awansu dojdzie jednak tylko w przypadku, gdy jeden z zespołów ze wspomnianej czwórki (Białystok, Sulęcin, Świdnik, Rząśnia) nie dostanie licencji na grę w I lidze. 
 
Jeśli chodzi o siatkarzy MKS-u Aqua-Zdrój, to teoretycznie wałbrzyszanie zostali sklasyfikowani na 2. miejscu w grupie IV II ligi, jednak trzeba otwarcie przyznać, iż podopieczni trenerów Ignaczaka oraz Kurzawińskiego zasłużyli na 3. pozycję. Jak bowiem pamiętamy, w I rundzie play-off nasi musieli uznać wyższość zajmującego 3. lokatę po rundzie zasadniczej Sobieskiego Żagań. 
 
Warto podkreślić, iż naszą grupę nie opuściła żadna drużyn. W przyszłym sezonie II ligę czeka jednak reorganizacja, stąd zamiast 6 grup po 8, 9 zespołów, utworzone zostaną 4 grupy po 12 ekip. Dla nas powyższa zmiana oznacza nieco dalsze wyjazdy. Do tej pory wałbrzyszanie rywalizowali z drużynami z Lubuskiego oraz Dolnośląskiego, a w przyszłym roku do przeciwników MKS-u Aqua-Zdrój dojdą również przedstawiciele Opolskiego oraz Śląskiego. 
 
fot. archiwum
(ben)
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno