Potrącił na pasach, a teraz trafił do aresztu

Potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 40-latka, nie udzielił mu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.  Został zatrzymany, a teraz trafił do aresztu na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16:00 na Podzamczu.
 
Kiedy jadący prawym pasem ul. Wieniawskiego kierujący samochodem osobowym zatrzymał się na jezdni, by udzielić pierwszeństwa,  sprawca ominął jego pojazd, potrącił kierowanym przez siebie samochodem przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pierwszej pomoc. Poszkodowany w wypadku 40-latek trafił z poważnymi obrażeniami do szpitala.
 
Z informacji zebranych od świadków, policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dane personalne potencjalnego sprawcy i rozpoczęła jego poszukiwania. Nad ranem ukrywający się przed organami ścigania 44-latek został zatrzymany przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
 
Mężczyzna przyznał się do potrącenia pieszego. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień, a wcześniej kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 44-letniego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Wałbrzyszanin może spędzić za kratami więzienia do 8 lat.

 

red

foto: wałbrzyska policja

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno