Ponad 4 tysiące testów dziennie na obecność COVID-19, 42 tysiące przebadanych próbek

Według informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia przepustowość wykonywanych testów na obecność COVID-19 w Polsce wynosi 4,1 tysiąca dziennie. Przebadano już ponad 42 tysiące próbek. A jak sytuacja wygląda w innych krajach? 

Zakażonych wirusem SARS-CoV-2019 na całym świecie jest ponad 684 000 osób. Ponad  32 tysiące zmarło. Przy śmiertelności na poziomie 4,5%, walka z rozprzestrzenianiem się choroby ma charakter globalny. 

 

Od początku występowania epidemii koronawiursa w Polsce zakażonych jest 1771 osób z tego 20 osób zmarło. Oficjalnie najmłodsza ofiara miała 37 lat a najstarsza 84. Na COVID-19 średnio umierają więc osoby w wieku 65 lat. 

 

Polityka krajów sąsiednich, spowodowała znaczny wzrost dynamiki migracyjnej choroby.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, Włochy z wynikiem umieralności na poziomie 10% ucierpiały najbardziej. Zakażonych jest tam ponad 90 tysięcy osób. Wirus dotyka głównie mężczyzn - średnia wieku umieralności wynosi 85 lat.

Wykres ilustruje ilość wykonywanych testów w przeliczeniu na każdy milion mieszkańców. We Włoszech zmarło już ponad 10 tysięcy obywateli - oznacza to, że prawie jedna trzecia zgonów na całym świecie wywołanych wirusem, nastąpiła właśnie tam. Najczęstszym powikłaniem u osób chorych jest niewydolność oddechowa - nastąpiła u 97% pacjentów.

 

Włoski Instytut Zdrowia informuje: u ponad dwóch trzecich osób, które zmarły, występowały inne choroby takie jak: choroby kardiologiczne, choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego, cukrzyca, choroby nerek czy otyłość. 

Wykres ukazuje ilość zgonów z powodu zakażenia koronawirusem w wybranym rejonie.

 

152 tysiące wyleczonych osób na całym świecie to nadal mniejszość. Wirus występuje na terenie 202 krajów. Badany w laboratoriach, przynamniej w tym momencie wydaje się być nie powstrzymany. Trwają prace nad odpowiednią szczepionką, która zachamuje rozwój choroby i zatrzyma ogólnoświatowy licznik zgonów.

Szl

foto: Pixabay

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno