Remont potoku Młynówka zakończony
Zakończył się remont potoku Młynówka. Kosztprac to około 85 tys. zł. Wymieniono 128 metrów przewężonych odcinków kanału na rury o średnicy 400 mm, jedną studnię rewizyjną, a siedem  z nich wyremontowano. 
Potok Młynówka doprowadza wodę z rzeki Bystrzycy do zespołu basenów przy ul. Śląskiej oraz do zbiornika Witoszówka w Parku Centralnym. W ubiegłym roku ze względu na suszę, w okresie letnim zbiornik nie był zasilany z naturalnego dopływu, czyli z potoku, co powodowało systematyczne obniżanie poziomu wody, a w konsekwencji także czasowe wyłączenia fontann w parku. 
 
- Remont ten był konieczny, gdyż przepływ wody w Młynówce był ograniczony ze względu na przewężenia rurociągu na trzech skanalizowanych odcinkach, a także z powodu korzeni drzew wrastających w rurociąg w dwóch miejscach – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.
 
Prace polegające na usunięciu korzeni drzew z rurociągu oraz oczyszczenie i odmulenie 295 metrowego odcinka otwartego od ujścia zbiornika do Fleszy Nowomłyńskiej wykonało Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
 
kama
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno